Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tętniakowate uwypuklenie tętnicy szyjnej


Gość Malutka

Rekomendowane odpowiedzi

W maju miałam TK głowy z podaniem środka cieniujacego z powodu bardzo silnego bólu głowy,który utrzymywał się tygodniami z małymi przerwami,zawroty głowy,przy badaniu neurologicznym wiele nieprawidłowości. Na TK wyszło,że mam naczyniaka w prawym płacie czołowym. Po wizycie u Pani neurolog dostałam skierowanie na Angio-CT z podaniem środka cieniujacego żeby sprawdzić czy jest tylko jeden naczyniak i jakiej wielkości. 14 lipca miałam Angio-CT i teraz wynik badania jest inny * Widoczne niewielkie szerokopodstawne tętniakowate uwypuklenie tętnicy szyjnej wewnętrznej prawej w odcinku C1 w kierunku tylnym wielkości ok. 1.8x1.6mm. Asymetria tętnic kręgowych: t. kręgowa lewa ok. 1.7mm,a prawa ok. 3.1mm* Byłam u Pani neurolog i dostałam skierowanie do Neurochirurga,nie wiem czego mogę się spodziewać na wizycie u Neurochirurga. Czy mam się czym martwić? Czy to normalne,że w ciągu 2 miesięcy zamiast naczyniaka jest wynaleziony tętniak? Dodam,że mam 22 lata,skaczące ciśnienie i pracuję fizycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do tego jakieś zwyrodnienie kręgosłupa. Pani neurolog wczoraj poświęciła mi godzinę i odkładanie badała. Cała lewa strona gorzej wszystko odbiera,podobno przez moje dziwne napady drętwienia lewej połowy ciała. Zdarza się tak 1-3 razy w miesiącu do tego dochodzi bełkotanie,splątanie,zaburzenia wzroku,z początku nic nie widzę przez dłuższą chwilę,później podwójne widzenie. Czy to może mieć jakiś związek z tym tętniakiem? Strasznie się stresuje :( bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania,bo do neurochirurga niewiadomo kiedy się dostanę pomimo iż skierowanie napisane jest na CITO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×