Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana po trenignu przy torbieli łąkotki


Gość Jaraja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam od 4 lat stwierdzoną szeroką szczelinę rogu tylnego i trzonu łąkotki przyśrodkowej. Początkowo dolegliwości bólowe miałem co najmniej raz w miesiącu ale bez blokowania się kolana. Od dwóch lat biegam. Przez pierwsze półtora roku biegania dolegliwości bólowe zmniejszyły się do rzadkich incydentów raz na pół roku. Niestety 3 miesiące temu pojawił się ból w okolicach gęsiej stopki po każdym dłuższym treningu. Próbowałem go zaleczyć ale bez skutku. Nowe badanie MR wykazało torbiel łąkotki 7x25 mm wzdłuż przyśrodkowej krawędzi kłykcia kości udowej modelującą na więzadło poboczne piszczelowe. To ta torbiel jest źródłem bólu po treningu. Czy faktycznie trzeba usunąć łąkotkę wraz z torbielą - może wystarczy usunąć samą torbiel? Czy są jakieś inne metody ( poza usunięciem) leczenia tej przypadłości? Czy w przypadku wykonania zabiegu częściowego usunięcia łękotki jest szansa na powrót do biegania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy faktycznie trzeba usunąć łąkotkę wraz z torbielą - może wystarczy usunąć samą torbiel? - Raczej takich możliwości nie ma. Nie znam dokładnej lokalizacji torbieli, ale z reguły taką torbiel usuwa się wraz z fragmentem łąkotki. Czy są jakieś inne metody ( poza usunięciem) leczenia tej przypadłości? - Myślę, że nie, bez definitywnego pozbycia się tej torbieli. Alternatywne sposoby leczenia powinien przedstawić ortopeda prowadzący. Czy w przypadku wykonania zabiegu częściowego usunięcia łękotki jest szansa na powrót do biegania? - Tak, raczej będzie można do uprawiania sportu powrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×