Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda i bolesna blizna na palcu


Gość Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu dwa hantle na silowni rozcięły mi dość głęboko palec , został od razu odkażony i zawinięty. Środkowy palec ten najdłuższy , pęk po wewnętrznej stronie dłoni na tym ostatnim zgięciu i w dół. Pojechałem do szpitala ,założono mi takie szwy z plastrów i pani powiedziała ,że za 5 dni będzie można umyć rękę ale należy nadal te szwy mieć na palcu aby skóra która została sklejona razem się nie rozeszła. Po 2 tygodniach wróciłem na siłownie, rana jeszcze lekko pękała przy wierzchu ale widać było ,że się goi. Po zagojeniu zrobiła się w stwardniała skóra w jej miejscu i podczas zginania palca bądź też jeżeli dociskam jakimś ostrzejszym kantem do tego miejsca czuje ból. Po pełnym wyprostowaniu palca czuje również lekki ból jakby skóry było za mało. Być może nagniotłem świężą skórę ćwicząc znowu na siłowni, ale jak z tym walczyć. Czy po miesiącu to jeszcze za wcześnie aby cokolwiek robić i jeżeli była gęboko trzeba zaczekać jeszcze. Proszę o pomoc , jestem w angli i ciężko tu z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety, ale w takim miejscu, w przypadku takich ran gojenie jest bardzo długie. Trzeba uważać na ten palec, nie przeciążać go i dopiero efekt pełnego wygojenia nastąpi po około 3-4 miesiącach od zranienia (dolegliwości wtedy dopiero powinny ustąpić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×