Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja obrzezania na NFZ


Gość MKD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pare pytan dotyczacyh operacji obezezania. Oczywiscie jestem pelnoletni, mam wlasny samochod, troche pieniedzy ale to za malo zeby taka operacje wykonac. Mieszkam w Gnieznie, wiem ze w moim miescie takich zabiegow sie nie wykonuje wiec interesuje mnie Wrzesnia, Poznan, Bydgoszcz ewentualnie Torun. Wiem ze na 100% w Poznaniu oraz w Bydgoszczy sa wykonywane takie zabiegi. Chcialbym aby zabieg zostal ufundowany przez NFZ jako ze mam stulejke wrodzona calkowita. 1. Gdzie powienienem sie udac? Do lekarza rodzinnego po skierowanie do urologa czy lepiej umowic sie do urologa prywatnie? 2. Jak wyglada taka wizyta? Jestem w 100% pewien iz jest to stulejka calkowita, lekarz bedzie chcial obejrzec jak to wyglada czy uwierzy na slowo? Napletka nie da sie zsunac nawet odrobine ani w wzwodzie ani w stanie spoczynku (zbyt maly otworek na koncu). 3. Jesli dostane skierowanie od urologa na zbieg to jest mozliwosc zniczulenia ogolnego? Chetnie doplace. Oraz ile moge czekac za takim zabiegiem? Zalezy mi bardzo na czasie. 4. Jesli chcialbym dozbierac pieniadze na prywatny zabieg to w takim wypadku ile wynosi czas oczekiwania? Jesli na zabieg ufundowany przez NFZ bede musial czekac np 3 miesiace to wole isc prywatnie. 5. Czy da sie normalnie funkcjonowac po zabiegu? Chodzi o to ze pracuje w pracy gdzie bardzo duzo chodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

1. Gdzie powienienem sie udac? Do lekarza rodzinnego po skierowanie do urologa czy lepiej umowic sie do urologa prywatnie? - Można w ramach NFZ udać się do lekarza rodzinnego, który wyda skierowanie do poradni urologicznej (to może długo trwać). Można ten proces przyspieszyć bezpośrednio konsultując się prywatnie z urologiem. 2. Jak wyglada taka wizyta? Jestem w 100% pewien iz jest to stulejka calkowita, lekarz bedzie chcial obejrzec jak to wyglada czy uwierzy na slowo? - Lekarz musi Pana zbadać bezpośrednio, aby wydać skierowanie do poradni urologicznej czy też na zabieg. 3. Jesli dostane skierowanie od urologa na zbieg to jest mozliwosc zniczulenia ogolnego? Chetnie doplace. Oraz ile moge czekac za takim zabiegiem? - Tak, zabieg można będzie wykonać w znieczuleniu ogólnym. Trzeba to ustalić bezpośrednio z urologiem. W ramach NFZ zabieg po około 6-8 miesiącach, prywatnie do miesiąca. 4. Jesli chcialbym dozbierac pieniadze na prywatny zabieg to w takim wypadku ile wynosi czas oczekiwania? - Jak pisałem wyżej. 5. Czy da sie normalnie funkcjonowac po zabiegu? - Tak, bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×