Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rozlanie pęcherzyka żółciowego a zgon


Gość Facet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam takie pytanie pacjentkę zabrano do szpitala we Wrocławiu z bólami brzucha,non kumata-tzn.nie rozpoznawała już nikogo tylko wołała pić i boli,wiek 65 lat.Przywieziono ja najpierw na SOR -gdzie ponoć miała zostać do rana a jak się okazało to w nocy przewieżiono ją na oddział wewnętrzny,nie wiem czy zrobiono jej badania ,gdyż osoba ta panicznie bała się szpitala,po nie całej dobie zmarła .Sekcja zwłok wykazała * a przyczyna wyjściowa*Nowotwór o nieokreślonym charakterze( wątroba pęcherzyk żółciowy i dalej ) b *przyczyna wtórna *Nowotwór o nieokreślonym charakterze ( tarczyca ) c*przyczyna bezpośrednia Zatrzymanie krążenia -nie określone. D 37.6 Nie znam rodzaji nowotworów ,ale mam pytanie czy NZK było przyczyną Raka-ów czy gdyby była od razu odpowiednio zdiagnozowana to by jeszcze pożyła ? Dziękuję z góry za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Rak mógł doprowadzić na skutek rozprzestrzeniania się wszystkimi możliwymi drogami do śmierci (smierć nastepuje z reguły na skutek nagłego zatrzymania krążenia). Co do wcześniejszego stanu pacjentki przed dotarciem do szpitala, jej historii choroby, czy gdzieś chodziła do lekarza, czy się diagnozowała nic nie wiem, więc nie będę się w tej kwestii wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×