Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból obok rzepki po rekonstrukcji ACL


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od pewnego czasu boli mnie wewnętrzna strona kolana prawego, z lewej strony rzepki, coś jakby szpara stawowa. Miałem niekontrolowany ale lekki przeprost i nic nie urwałem (chyba *) ) Wczoraj byłem u ortopedy, sprawdził czy więzadła całe i tyle... i kazał mi ćwiczyć i nie patrzeć, że boli. Coś wspomniał, że może zrosty... hmm... Rok temu miałem rekonstrukcję ACL. Kolano mi strzela, pstryka, przeskakuje mozna powiedzieć , że za każdym razem gdy robię pełny wyprost. Czy to na prawdę tylko kwestia ćwiczeń? Czy zmienić ortopedę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Na pewno należy postępować zgodnie z zaleceniami ortopedy i ufać jego wskazówkom. Co do dokładnej diagnostyki proszę rozważyć wykonanie kontrolnego rezonansu magnetycznego stawu kolanowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rezonans prywatnie by mieć pewność i oto co opisali *zlego* : graft więzadła ACL o zachowanej trajektorii o nieznacznie podwyzszonym sygnale, brzeg wolny trzonu lakotki przysrodkowej nieznacznie sciety, rzepka nieco niżej ustawiona, I typ rzepki Wiberga, niewielki obrzek oraz zmiany wlokniste po zabiegu w ciele tluszczowym Hoffy, niewielka ilość plynu w zachyłku nadrzepkowym i w jamie stawu. Proszę o małą pomoc jak to wygląda? Czy to zanosi się na uszkodzenie przeszczepu avl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×