Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wgłębienie i wyciekający płyn z rany po laparoskopii


Gość Poli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 15 dni temu miałam usuwaną torbiel metodą laparoskopii.Podczas operacji po lewej stronie wkłucia dostałam krwotoku przez co miałam być już rozcinana ale lekarze na szczęście zatamowali krwotok. Przez niego musieli mi założyć 2 szwy więcej .Szwy miałam zdejmowane 7 dni po operacji.Chirurg powiedział że wszystko się dobrze goi.Chodzi mi o ranę po lewej stronie,wczoraj zaczął z niej wypływać lekko różowy płyn,kiedy po dłuższym siedzeniu wstanę i pochodzę.Ten płyn ma taki specyficzny śmierdzący zapach. Dzisiaj tez leci. Dodam,że w tej ranie mam wgłębienie,na ok . 0,5 mm. Boję się że to mi nie zarośnie. To wgłębienie w środku się tak jakby goi . Co to za płyn ? dlaczego leci? skąd taki zapach ? i co to za wgłębienie, czy ono mi tak pozostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem, który Panią prowadził po zabiegu. Taki wyciek z rany może sugerować stan zapalny z zakażeniem. Musi ranę bezpośrednio zbadać lekarz i zadecydować czy nie należy ją mechanicznie spenetrować, czy może nie trzeba włączyć antybiotykoterapii. Co do wgłębienia też musi się on wypowiedzieć, gdyż ja bez bezpośredniego badania nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×