Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana ogniskowa w dole podskroniowym


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam* opis badania: W istocie białej lewego płata czołowego uwidoczniono pojedyncze drobne 1-2 mm ognisko podwyższonego sygnału w T2 i FLAIR - zmiana nie specyficzna. Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych oraz ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy ustawiony w osi, symetryczny, prawidłowej szerokości. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Częściowo puste siodło. Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone, prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych. W prawym dole podskroniowym zmiana ogniskowa wlk. ok. 17*12*12mm- do dalszej diagnostyki. TK i EEG nie wykazało żadnej zmiany, badania były zlecone z powodu podejrzenia padaczki. Dodam iż często boli mnie głowa, kołuje mi się w głowie i jestem często zmęczona. Mam za mc wizytę u neurochirurga i nie daje mi spokoju ta zmiana ogniskowa co to może być. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzanna

NIE można zgadywać, ale mysle ze nie trzeba martwic się na zapas,ludzie rożne mają schorzenia w glowie ,i z tym zyja bo po prostu nie wiedzą, ale warto sprawdzić, jak już pani wie ze cos tam jest, żeby spokojnie zyc i nie wyolbrzymiać nadaremno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×