Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Woda w otrzewnej po agresywnym leczeniu raka szyjki macicy


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Rak szyjki macicy stopnia G1. grupa B II W ciągu 5 tygodni 25 radioterapia łącznie 46 Gy Hipertermia 10 razy Pięć frakcji Ciplastiny 65mg Następny etap Brachyterapi 4 razy po 7,5 Gy . Łączne leczenia od 10 marzec do 7 maja Nstępnie 10 frakcji Hipertermi . 5 tyg. Obecnie po dzisiejszym USG czyli 26 lipiec nerki watroba jelita pęcherz po tak radyklnym leczeniu sa w bardzo dobrym stanie ale jest niewielka ilosc wody w otrzewnej jesli to nie rak to czy ta woda moze sie z czasem sama wchłonąc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u ginekologa i robiłam cytologie i własnie nie wiem czy jest wiarygodna wynik I. Przydatność rozmazu do oceny : Częściowo nadający sie do oceny - nie stwierdza sie komórek kanału szyjki macicy .II . Ogólna charakterystyka rozmazu : Obraz cytologiczny nieprawidłowy (patrz Interpretacja/Wynik)III . Interpretacja/ Wynik : Nieprawidłowe komórki nabłonkowe - Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego - nie można wykluczyć zmiany śródpłaskonabłonkowej dużego dużego stopnia HSIL (ASC-H)Wyjasnienia i Sugestie : W rozmazie obecne komórki nabłonka paraepidermalnego z wykładnikami anizokariozy oraz atypii jądrowej, z obecnością odczynu zapalnego w tle całość nabłonka cytologicznych trudna do jednoznacznej interpretacji - najbliższa reakcji nabłonka na przebytą radiochemioterapię. Wskazane pobranie wycinka ze zmienionego obszaru szyjki celem sprecyzowania rozpoznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×