Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sakralizacja kręgu lędźwiowego


Gość Alanis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...mam 32 lata,od jakiegoś czasu dręczą mnie bóle kręgosłupa w części lędźwiowej oraz ostatnio promieniujące do żeber ( głównie lewa strona)miałam przez kilka dni silny ból w okolicy żeber przy zginaniu i skręcaniu tułowia, na zdj RTG wyszła mi tzw. sakralizacja L5 oraz , że krąg 4 naciska mi z lewej strony na 5. Bóle są mocne ...najgorzej jest podczas siedzenia:/ albo w pozycji stojącej pochylonej do przodu. Lekarz stwierdził sztywność odcinka lędźwiowego, ale to chyba wynika z tej wady. Na wizycie u ortopedy dostałam tylko Urydynox oraz zakaz jakichkolwiek ćwiczeń oraz masaży....ale jakoś nie mogę się z tym pogodzić.Lekarz powiedział , że jeśli po 2 tyg Urydynox nie pomoże, to trzeba będzie ostrzykiwać chore miejsca. Moje pytanie brzmi...czy faktycznie nic nie powinnam robić i czekać aż wada będzie postępować? czy jednak wskazana jest jakaś rehabilitacja?? Rozmawiałam z rehabilitantem i powiedział, że wskazane byłoby wypracowanie stabilizacji głębokiej...Proszę o poradę bo nie wiem komu zaufać...a ból jest nie do zniesienia...nie daję rady siedzieć...a w takiej pozycji pracuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że jednak rehabilitacja byłaby wskazana i trzeba by postępować z zaleceniami lekarza specjalisty rehabilitacji. Co do samej patologii kręgosłupa wskazana byłaby także konsultacja z neurochirurgiem po wcześniejszym np. wykonaniu rezonansu magnetycznego kręgosłupa celem ewentualnej kwalifikacji do zabiegu i dalszego pogłębienia diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie boli dolny odcinek kregoslupa, od dluzszego czasu pobolewal mnie przy podnoszeniu roznych ciezszych (ok9kg) przedmiotow, ale w sobote przy graniu w badmintona zaczol mnie tak bolec ze lzy same mi leca,,, zrobilam rtg. w wyniku napisali tak: kreg przejsciowy na pograniczu piersiowo-ledzwiowym czesciowa sakralizacja kr L5. przestrzenie miedzytrzonowe niezwezone. Bol tez sie nasila gdy spojrze glowa szybko w dol.... nie moge sie schylac, ciezko mi sie podniesc - na samych nogach musze podpierac sie rekoma... Prosze o porade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×