Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dolegliwości bólowe po lewej stronie brzucha, wyrostek?


Gość EWKA

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.Od 6 miesięcy pobolewa mnie lewa strona brzucha w okolicy pępka i biodra.Obecnie dolegliwości nasiliły się.Czuję krótkotrwały ból kłujący,pod pępkiem i po lewej stronie,promieniujacy do uda.Kłucie powtarza sie w ciagu dnia. Temperatura 37,ginekologicznie byłam badana,kolonoskopia niczego nie wykazała.Czy zapalenie wyrostka mogłoby miec podobne objawy? Co może być przyczyna moich dolegliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wyrostek znajduje się w podbrzuszu prawym. Ból zwykle zaczyna się w okolicy pępka i ostatecznie lokalizuje po stronie prawej. Czas tez jest zbyt długi jak na wyrostek. Czy wykonano usg jamy brzusznej? rtg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wykonano usg jamy brzusznej i wszystko jest w porządku.Wprawdzie była tam jakaś jasna plamka i podejrzewano niewielki kamień w nerce lewej,ale to nie potwierdziło się . TK- kolonoskopia *narządy jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej bez zmian patologicznych*. Wydaje mi się ,ze moje dolegliwości nasiliły sie od czasu wyk.badania /bylło to w grudniu 2008/.Coraz częsciej ból czuję również po prawej stronie.Proszę o radę do jakiego lekarza mam sie udać.A może to przepuklina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od trochę dłuższego czasu ok. 1 roku i żyję.... Do tego czasami wyczuwam w tym miejscu (lewa strona miedzy miednicą a pępkiem)pod skórą taką jakby żyłkę i lekkie nierówności jak napnę mięśnie brzucha .Usg i badanie moczu nic nie wykazało wg mojego rodzinnego lekarza...Sam już nie wiem... Mam 24 lata. prowadzę głownie siedzący tryb życia i jestem narażony na stres. (informatyk/programista/student) moje hobby to śpiew z przepony(ciężki metal/rock). Ból nie jest nieznośny ale też nie daje o sobie zapomnieć kiedy np. śpiewam lub przejdę się gdzieś szybkim krokiem. A skoro już boli to coś musi być nie tak. Mógłbym pójść jeszcze raz do rodzinnego ale nie wiem gdzie mnie skieruje... Jeśli są na tym forum jacyś zdolni studenci medycyny lub doktorzy to prosiłbym o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze tez mam klujace bóle z lewej strony ,pojawily sie 6 mies.temu.a badanie usg ogolnie oraz usg dopochwowo nic nie wykazały....I tak latam po tych Lekarzach ,kazdy twierdzi ze jestem zdrowa...wiec zrobilam sobie badanie na posiew moczu i wyszlo że mam klepsielle pneumonie-niby zasiedliła sie drogą pokarmową,,,biore antybiotyki i zobaczę czy to poskutkuje,,,dodam że dbam o siebie i bardzo mnie ta diagnoza zdziwiła...a w dodatku oprócz tego tego bólu i kłucia z L ewej strony zaczynam miec dziwne bóle po oddaniu stoLca co mnie niepokoi...Dla mnie nic nie trzyma sie sensu,,,Wiec kto mi pomoże ,co WY sądzicie ?gdzie jeszcze sie udać by to skonsuLtować**pliss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo.Już 3 m-ce trwają ostre bóle po lewej stronie minimalnie poniżej pępka.Chirurg wykluczył przepuklinę.Zaliczyłam już wszystkie badania:urolog,ginekolog,gastrolog badał.Było usg, teraz tomograf jamy brzusznej i wszystkie wyniki ok! Ból jest dokładnie taki jak wyrostek tylko po lewej stronie.Dziwne, ale jak lekarz naciska brzuch to nie boli lewa tylko promieniuje do prawej strony.Ponieważ mam luźne stolce lekarz podejrzewa zapalenie uchyłków jelita grubego.Zlecił kolonoskopie.Mam 12 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marzena1552

Witam, mój wyrostek został wycięty już ponad 8 lat temu ale zawsze przy zmianie pogody czuję tam lekki ból i mrowienie. Jestem bardzo przewrażliwiona jeżeli chodzi o ból dlatego często zaglądam na stronę http://tojefura.com po to by tłumaczyć sobie objawy i szukać nowych wiadomości chociażby na temat nowych metod wykrywania raka, niestety najpopularniejszej choroby ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam ten ból już dość długo bo ok.7 lat ,tylko raz byłam z tym u lekarza ,kazała zrobić kolonoskopie i więcej nie poszłam, tylko u mnie zaczyna się bólem całego podbrzusza,a później przechodzi i koncentruje się po lewej stronie i już tam zostaje , z tym ,że jak mnie boli to nie mogę egzystować, nie mogę za dużo chodzić, bo wtedy dopiero boli i robi mi się słabo, a co najdziwniejsze to nie boli tylko i wyłącznie wtedy jak się położę ,nogi zegnę lub wyprostuję, siedzenie tego efektu nie daje,nawet półleżenie też nie - i to jest najdziwniejsze, ale muszę Wam powiedzieć,że im dłużej tym trudno to znieść,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być jelito drażliwe ja wylądowałam w szpitalu badania kolo itp nic nie wykazały.Leczono mnie skutecznie debridadem brałam rok i na początku afobamem-lek psychotropowy-brałam dwa tygodnie,Potem przez lata miałam spokój.Proszę przebadać też tarczycę- często jej stan zapalny daje takie *brzuszne* wariacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×