Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Liczne, rozsiane zmiany torbielowate w sutkach


Gość aneta.w23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aneta.w23

Witam.Mam 36 lat.dzis wykonałam sobie usg piersi, gdyz mój ginekolog zalecił to badanie wyczuł u mnie jakieś zmiany. Zanim wykonałam badanie usg byłam na wizycie u chirurga onkologa , który bo badaniu ręcznym stwierdził , ze to nic niepokojacego- najprawdopodobniej niegroźne torbieliki..troszkę sie uspokoiłam ale po dzisiejszym badaniu znów ogarnął mnie niepokój... to ten wynik . Czy ktoś może mi pomóc go rozczytać - wizyte u onkologa mam dopiero za tydzien a nie ukrywam,że bardzo się niepokoję... * Sutki obustronnie o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym. W sutkach obustronnie widoczne liczne rozsiane zmiany torbielkowate śr. od 3mm do 11 mm w sutku prawym i do 12x8mm w sutku lewym ( okołobrodawkowo na godzinie 6-7). Ponadto w sutku prawym na godzinie 11-12 widoczna głęboko przy powięzi połozona hypoehogenna zmiana wielkości 15x8mm przypominajaca swą budową gruczolakowłókniaka, której towarzyszy odcinkowe poszerzenie przewodu mlekowego- wskazana biobsja. W dołach pachwowych widoczne wezły chłonne kształtu wrzecioniowatego długości do 12mm. BIRADS3PP i BIRADS2 PL. Wskazana konsultacja onkologiczna. Bardzo prosze o interpretację i mam nadzieje, że to tylko tak brzmi groźnie... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o brzmienie. Sprawa jest poważna jeśli zalecają biopsję- znaczy , że trzeba sprawdzić co to jest. Ja miałam raka wewnątrz torbieli- są to bardzo rzadkie przypadki. Pół roku chodziłam z rakiem bo lekarz mówił, że to tylko torbiel. Tymczasem w środku torbieli, wewnątrz , na ścianie torbieli rozwijał się rak. Badanie obrazowe tj. usg nie daje całkowitej odpowiedzi, potrzebna biopsja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×