Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po laparoskopii woreczka żółciowego


Gość stefano

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Kilka dni temu (5 dni) moja mama miała operacje - laparoskopie, usunięcie woreczka żółciowego. Co dzień odczuwa ból w okolicach mostka - w miejscu górnego nacięcia. Również mniejsze w okolicach wątroby - tam gdzie dwa nacięcia, promieniuje nawet na nogę. Dziś jest już piąty dzień i nic się nie poprawia. Mama obawia się że operacja mogła być niewłaściwie wykonana. Z tego co jeszcze mogę dodać to to że posiada przepuklinę wślizgową rozworu przełykowego, zastanawiam czy to właśnie ją nie boli. Tylko to pojawiło się po omawianej operacji, sam nie wiem czy może mieć jakieś powiązania. Dla zobrazowania tak to wygląda (rany pod opatrunkami): http://i.imgur.com/WmtpzQ6.jpg Proszę o jakieś informacje. Oraz czy moja mama ma się udać do jakiegoś lekarza pierwszego kontaktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mnierównieżbolibrzuch

Niech mama pójdzie na kontrolę do szpitala, w którym była operowana. Jeżeli to nie jest możliwe, to do najbliżeszego szpitala na izbę przyjęć. Ale wydaje mi się, że dolegliwości mogą być spowodowane podrażnieniem narządów gazem, który wpompowują podczas laparoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Mama dzwoniła do lekarza do szpitala w którym ją operowano. Kazał powiedzieć o problemach jak w piątek pojedzie na zdejmowanie szwów. Dziś mama wspomniała że aż tak nie boli jak wcześniej, nie brała już tabletki poltram combo. Może też przez niewłaściwą dietę. Dwa dni temu dowiedziała się by nie jeść jedzenia na mleku i samego mleka. Tak samo żółtego sera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×