Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękka narośl obok jądra po stłuczeniu


Gość Julek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem. 4 lata temu gdy kończyłem gimnazjum w pewnej sytuacji poślizgnąłem się w pełnym sprincie i niefortunnie , z rozszerzonymi nogami z całym impetem wpadłem na słupek od tenisa. Ból był okropny , przez kilka godzin czułem jakby odruch wymiotny , czułem okropny ból który nawet sprawiał problemy z poruszaniem. Do wieczora jądro(to w które uderzyłem) spuchło tak że zwiększyło się kilkakrotnie(może nie jądro,może coś przy nim). Mama zabrała mnie do lekarza rodzinnego, ta bez oglądania co jest na rzeczy dała tylko Altacet na opuchlizne , miałem to smarować. Po jakimś czasie opuchlizna zeszła ale coś jest chyba nie tak. Jądro może i wróciło do swojej formy ale coś w worku mosznowym przy tym jądrze można powiedzieć że zostało. Takie coś miękkie czy jak to nazwać. Od tamtego momentu jak opuchlizna zeszła to to zostało. I z wiekiem zaczęło mnie to bardziej interesować i martwić. Co to może być? co się mogło stać? jakie tego skutki? i takie pytanie trochę odbiegające , czy to może powodować przedwczesny wytrysk? co z płodnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Być może to jakaś pozostałość po krwiaku, który powstał w czasie urazu w przeszłości. Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć bez bezpośredniego badania bez badań dodatkowych jak np. USG. Na pewno taki krwiak pourazowowy nie powinien powodować przedwczesnego wytrysku. Co do płodności to w tym względzie nigdy nie otrzyma Pan konkretnej odpowiedzi (wszystko zależy od stanu jąder). Najlepiej z tym problemem skonsultować się bezpośrednio z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×