Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenia jelita grubego i cienkiego a chorobie Crohna


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Witam wszystkich Zacznę od początku z poniedziałku na wtorek wylądowałem w szpitalu z bólem prawej strony podbrzusza,co się później okazało przyczyną tego był wyrostek robaczkowy. W trakcie badania doktor pobrał mi krew,żeby sprawdzić *stopień* zapalenia.Po jakimś krótkim czasie otrzymałem wyniki z zapaleniem CRP = 113.Jeżeli chodzi o zapalenie to dość duże, lekarz chciał mnie operować w nocy , ale niepotrzebnie zjadłem wieczorem kolacje,więc musieliśmy zaczekać do rana ,aż minie 12h. Po operacji okazało się , że oprócz wyrostka to także miałem zapalenie jelita grubego i cienkiego. Usunęli mi fragment jelita cienkiego o długości 15cm z fragmentem jelita grubego o długości 7cm. Po wynikach patomorfologicznych okazało się ,że rozpoznanie ODPOWIADA(podkreślam to z dużej ,że nie koniecznie muszę mieć tą chorobę) chorobie Crohna. Tylko w tym sęk , że przed tym wszystkim nie miałem żadnych objawów związanych z tą chorobą tj :utrata wagi , biegunka,mdłości itd. Wręcz przeciwnie czułem się świetnie , jeszcze jestem osobą bardzo aktywną fizycznie i praktycznie codziennie byłem w ruchu,a także udało mi się nawet przytyć.Generalnie już nie chodzi mi o zdiagnozowanie co było przyczyną , bo tego dopiero dowiem się 5 sierpnia ,gdyż idę na badania. Na razie ukierunkowano mnie ,że mogą być to 4 przyczyny powstania takiego zapalenia: 1. W 2004 r miałem operację na powrózek nasienny i lekarz był zdziwiony gdyż mój wyrostek wyglądał jakby przeszedł zapalenie i z tego co mi mama mówiła to lekarz jej się spytał *Czy syn miał usuwany wyrostek * -mama odpowiedziała że nie. Lekarz był troszkę zaskoczony. 2. Może to być ten nieszczęśliwy Crohn(chociaż mam nadzieję ,że nie) 3. Gruźlica pokarmowa 4. Od czasu do czasu przy dużym wysiłku , łapała mnie kwasota żołądka (refluks).- i to miało bardzo dużą intensywność ,gdyż miałem taki ból jakbym miał 3 krotną zgagę.Od razu robiło mi się słabo i musiałem szybko się położyć i wziąć coś na zgagę. Zmierzając do finiszu chciałem się dowiedzieć na temat funkcjonowania mojej diety , dokładnie : Co mogę jeść lub dodać coś nowego do posiłków ? Oczywiście zaznaczę , że wcześniej naprawdę dobrze sie odżywiałem . Dzisiaj mija równy MIESIĄC od mojej operacji. A drugie pytanie kiedy mogę wrócić do aktywności fizycznej chociażby jakieś biegi lub rowerek?Aktualnie dużo chodzę i spaceruje . Nie mówie już o ćwiczeniach kalinistycznych (Czyli ,podnoszenie własnego ciężaru ciałą), gdyż do tego czasu właśnie to uprawiałem,zanim to się wszystko wydarzyło. Bardzo prosiłbym o pomoc, z góry dziękuję :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×