Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w pachwinie po brzuszkach na ławce skośnej


Gość michall

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michaldux

Witam, ponad dwa miesiące temu doznałem urazu mieśni brzucha na siłowni ( robiąc brzuszki na ławce skośnej z 5kg obciązeniem trzymanym za głowa wychyliłem się za bardzo do tyłu i poczułem ból w okolicy prawej pachwiny) 2 tygodnie po tym zdarzeniu udałem się do chirurga, ponieważ miałem dyskomfort w tej okolicy prawej pachwiny a mianowicie: pojedynczy skurcz, lekkie zarwanie od czasu do czasu lub kłucie. Chirurg nie stwierdził przepukliny i nakazał odpoczynek około 5-6 tygodni. Dolegliwości przez ten czas prawie do końca ustąpiły i wróciłem do treningów na siłowni (oczywiście delikatnie). Niestety po wznowieniu treningów dolegliwości powróciły. USG jamy brzusznej nic nie wykazało. Nie wiem czy jednak to może być przepuklina czy naderwany mięsień brzucha, przyczep. Proszę bardzo o pomoc co to może być i co mam dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że raczej jest to naderwanie przyczepów mięśni skoro chirurg nie stwierdza przepukliny ani nie jest ona widoczna w USG. Myślę, że w chwili obecnej wskazana byłaby dłuższa przerwa w wysiłku fizycznym oraz zastosowanie miejscowe żelów lub maści przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że raczej jest to naderwanie przyczepów mięśni skoro chirurg nie stwierdza przepukliny ani nie jest ona widoczna w USG. Myślę, że w chwili obecnej wskazana byłaby dłuższa przerwa w wysiłku fizycznym oraz zastosowanie miejscowe żelów lub maści przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaldux

Dodam, że 23 lata temu miałem w tym miejscu operowana wrodzona przepukline prawostronną. Pod ta blizną jest jakby wyczuwalny, przesuwający się guzek wielkosci paznokcia. Czy mam ponownie udać się do chirurga? wcześniej byłem u dwóch i nie stwierdzili przepukliny. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×