Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żołędzi penisa po obrzezaniu


Gość daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawie rok temu miałem zabieg obrzezania. Początkowo lekarz mi powiedział że penis goi się około 6-8 tygodni po czym gdy w styczniu byłem zaniepokojony lekkimi bólami lekarz powiedział mi że może nawet pół roku trwać przebudowa tkanki itp. Ale minął już prawie rok a ja nadal czuje dyskomfort. Nie mogę tego nazwać bólem bo nie boli mnie to cały czas. Ból i dyskomfort zaczyna sie w momencie dotyku. Główka jest bardzo wrażliwa na dotyk. Bardzo wrażliwa nawet po prysznicu gdy lekko musnę ręcznikiem odczuwam nieprzyjemny dotyk. Poszedłem do mojego chirurga u którego wykonywałem zabieg na kontrolę a on rozłożył ręce i powiedział mi że nie wie dlaczego tak jest. Powiedział że każdy jego pacjent bał się własnie takich objawów przed zabiegiem ale ja jestem pierwszy któremu się to przytrafiło. Przepisał mi jakąś maść znieczulającą która mam smarować 2 razy dziennie ale gdy ją zastosowałem kilka razy to całkiem straciłem czucie i boje się tegu używać aż miesiąc. Ufałem mojemu lekarzowi ale po ostatniej wizycie to zaufanie spadło. Mimo że nie ma żadnych obrzęków spuchnięć czy innych objawów to wrażliwość nadal jest bardzo duża i nieprzyjemna w dotyku co nie powiem może w życiu codziennym nie jest aż takie dokuczające za to w sypialni bardzo przeszkadza. Proszę o jakąś rade. Czy skorzystać z tej maści (EMLA) ? Czy jednak zmienić lekarza i zobaczyć co powie drugi specjalista ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę zastosować maść EMLA przez około 1-2 miesiące. Jeśli nie przyniesie ona w tym czasie efektu radzę skonsultować się ponownie z urologiem prowadzącym. Powoli wrażliwość żołędzia pod wpływem ciągłego drażnienia powinno ustąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×