Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, ból przy ucisku i śmianiu się po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość umbrella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość umbrella

Trzy miesiące temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy z powodu objawowej kamicy. Od tamtej pory mam ciągłe problemy. Biegunki (teraz nie są aż tak nasilone, bo biorę Duspatalin retard), stan podgorączkowy, a mniej więcej miesiąc po operacji pojawiły się bóle w prawym podbrzuszu. Ciągle czuję tam dyskomfort, boli mocno przy ucisku i jak się śmieję, czasami też samo z siebie boli tak, że ciężko mi się rozprostować. Co to może być? Czy to jakieś powikłanie, czy zupełnie nowa choroba? Możliwe, że to przewlekły wyrostek? Miałam przez ok. 3 dni okropne bóle, nawet byłam w szpitalu, ale jak się dowiedzieli, że jestem miesiąc po cholecystektomii, to w ogóle nie przejmowali się bólem podbrzusza. Dali mi wtedy antybiotyk (z powodu biegunki) i kazali brać no-spę. Może przechodziłam stan ostry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Co to może być? - Bez bezpośredniego badania nie ma możliwości określenia czym są spowodowane te dolegliwości (być może należy wykonać jakieś dodatkowe badania np. USG jamy brzusznej, gastroskopię). Czy to jakieś powikłanie, czy zupełnie nowa choroba? - Raczej może to być następstwo usunięcia pęcherzyka żółciowego czyli tzw. zespół pocholecystektomijny. Możliwe, że to przewlekły wyrostek? - Raczej nie Może przechodziłam stan ostry? - Wątpię. Proszę z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×