Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypukłości na szyi po ospie przy niedoczynności tarczycy


Gość minsa57

Rekomendowane odpowiedzi

Gość minsa57

Witam. Kilka lat temu (4-5) na szyi znalazłem wypukłość (gulkę). Została mi ona prawdopodobnie po ospie. Ponieważ właśnie po chorobie ją znalazłem. Jest średniej wielkości ok. 1,5 cm Dwa miesiące temu znalazłem dwie gulki. Tym razem ulokowane pod żuchwą. Nie odczuwam żadnego bólu. Dodam, że jestem chory na niedoczynność tarczycy. Jestem pod stałą opieką endokrynologa (2-3 wizyty w roku). Przyjmuję lek Euthyrox. Pod koniec marca miałem robione USG tarczycy - nie znaleziono nic podejrzanego. Przeglądając internet dużo czytałem na temat chłoniaków. Trochę się boję... Jutro idę do lekarza rodzinnego po skierowanie na badania - zobaczymy co się tam dzieje. Czy mam się niepokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Być może to tylko powiększone odczynowo węzły chłonne po jakiś przebytych stanach zapalnych gardła, okolicy zębów, dziąseł, migdałków. Raczej nic niepokojącego, ale wymagającego na pewno diagnostyki. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość minsa57

Byłem na wizycie u lekarza rodzinnego. Dowiedziałem się, że PRAWDOPODOBNIE jest to powiększony węzeł chłonny o charakterze odczynowym (czy jakoś tak). Który został mi prawdopodobnie po ospie wietrznej. Lekarz powiedział mi, że czasem po infekcjach, gdy organizm *mocno* się broni, mogą pozostać powiększone węzły chłonne, aż do końca życia. Dostałem zlecenie na badania laboratoryjne. Trochę mnie uspokoiła, ale zobaczymy jakie będą wyniki - jutro je pokażę. Mam nadzieję, że ktoś na forum jest przeanalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość minsa57

Mam wyniki, niestety... Proszę o analizę. Nie wiem, czy ma to znaczenie ale dodam, że mam 15 lat. Z góry dziękuję za pomoc. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/efb7d78a354290c1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×