Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha, nudności, wzdęcia i problemy z wypróżnianiem się


Gość lukasz29

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem młodym mężczyzną -28 lat i cierpię od 3 tygodni na Bóle brzucha (w szczególności po prawej stronie), gorączka 37,2 C,wzdęcia, problem z wypróżnianiem,nudności,czarne-smoliste stolce.Dodam że 2 razy wylądowałem na SOR gdzie przeprowadzono badania morfologii krwi, moczu, kału na krew utajoną, pasożyty. Wszystkie wyniki w normie poza podwyższonymi leukocytami-9,46. Hemoglobina wysoka -16,8, Hemokryt 44,6, Erytrocyty 5,0, CRP nie stwierdzono. USG bez zmian, waga ciała bez zmian,apetyt występuje.Lekarze wykluczyli wyrostek robaczkowy na podstawie badania palpacyjnego brzucha oraz wyników krwi. Jednak brzuch po prawej stronie ciągle jest bolesny podczas mocniejszego dotyku. Ich podejrzenia padły na zespół nieswoistego zapalenia jelit lub zespół jelita drażliwego? Nikt w rodzinie nie choruje na zespół wrzodziejącego jelita więc podejrzenia wydają mi się bezpodstawne tym bardziej że jest to choroba genetyczna. Objawy mają skłonność do ustępowania i nawrotów. Co mi dolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u dobrego lekarza i kolonoskopia, względnie enterokliza. A co do dziedziczności genetycznej to jaką masz pewność??? Mój dziadek zmarł w 1953 roku w wieku 50 lat i wiadomo tylko że *zmarł na chorobę brzucha*. Napewno nie znasz całej rodziny z lini, w której dziedziczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×