Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duża torbiel krezki


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakiś miesiąc temu udałam się do lekarza, bo w nocy nagle złapała mnie gorączka,a rano zemdlałam. Nie wiem, co to było. Przez przypadek podczas badania lekarz wyczuła coś pod skórą i wysłała mnie na USG. Wykryto u mnie niemałą torbiel 16 x 11 x 9cm, brak łączności z jajnikami., podejrzenie torbieli krezki. Miałam robione badanie moczu i morfologie krwi. Okazało się, że mam zakażenie pęcherza moczowego (nie miałam żadnych bólów przy oddawaniu moczu, więc nie podejrzewałam tego wcześniej). Kazano mi skonsultować się z ginekologiem i tak też zrobiłam. Ginekolog zbadał mnie i skierował na badanie CA-125, które wyszło w normie. Następnie skierowano mnie na MRI miednicy mniejszej oraz do szpitala klinicznego na oddział ginekologiczny. MRI miałam mieć dopiero za 3,5 miesiąca, więc udałam się do szpitala (tak zalecił mi ginekolog). Tam operację wyznaczono mi również na za ponad 3 miesiące i powiedziano, że na oddziale ginekologicznym być może w ogóle nie będzie mi można zrobić tej operacji, bo ten torbiel najprawdopodobniej w żaden sposób nie jest połączony z drogami rodnymi. Dostałam skierowanie do chirurga i na TR jamy brzusznej i miednicy mniejszej (będę robiła je prywatnie). Teraz moje pytanie. Czy tak duża zmiana nie jest niebezpieczna? Nie odczuwam bólu (może czasami coś poczuje, jak mam pełny pęcherz, po opróżnieniu ból mija). Jestem trochę przerażona, bo znam w swoim otoczeniu 2 przypadki pęknięcia torbieli. Czy powinnam szukać szybszego terminu operacji w innym szpitalu, czy może nie ma potrzeby i mogę spokojnie czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Przy tak dużych rozmiarach torbieli może stanowić niebezpieczeństwo w pierwszej kolejności pęknięcia i wywowałania zapalenia otrzewnej lub też krwotoku do jamy otrzewnej. Radzę według zaleceń zgłosić się zaraz po badaniu TK do szpitala celem leczenia operacyjnego tak jak zalecają lekarze prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×