Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina krążków międzykręgowych z uciskiem rdzenia kręgowego


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

WItam Mam problem z kręgosłupek szyjnym od 2 lat i nawracające się bóle od szyi do lewego barku czasami tak silne ze cięzko poruszyć szyją. Aktualnie się rehabilituje oraz zrobiłem sobie rezonans magnetyczny i mam wyniki. Wniosek jest taki jaki w tytule o treści: Ograniczona lardoza szyjna. Trzony kręgów o prawidłowej wysokości i sygnale ze zmianami zwyrodnieniowymi w postaci osteofitozy krawędzi na poziomach C4/C5 i C5/C6. Zmiany zwyrodnieniowe w stawie szczytowo-obrotowym pośrodkowym. Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego w granicach normy (min. 13mm) Cechy dehydratacji i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych na poziomach C4/C5 i C5/C6. Na poziomie C4/C5 widoczna tylno-pośrodkowa protruzja jądra miażdżystego, z lewestronną lateralizacją, na głębokość około 3-4mm powodująca uciśnięcie przedio-lewobocznej powierzchni rdzenia kręgowego. Na poziomie C5/C6 widoczna tylno-lewoboczna protruzja jądra miażdżystego na głębokość około 4mm - powodująca uniśnięcie przedio-lewobocznej powierzchni rdzenia kręgowego i zwężenie lewego zachyłka korzeniowego. Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowy, bez cech mielopatii. Czy konieczna jest operacja ? Czy można to jakoś rehabilitować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×