Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gruczolakowłókniak w piersi i podejrzenie grudki dysplastycznej


Gość Ania86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wykryłam w piersi guzka, w poradni chirurgii onkologicznej zrobiono mi usg. Oto wynik: W piersi prawej przybrodawkowo na godz. 6.0 widoczna jest zmiana o nieco obniżonej echogeniczności, policykliczna i o budowie zrazikowej wielk. 14x6 mm- grudka dysplasdtyczna? FA?, na godz. 11.0 zmiana podejrzana jako FA wielk. 8x4 mm i na godz. 8.0 obszar przebudowy dysplastycznej (obszar o echogeniczności tkanki gruczolowej) wielk. ok. 13x6 mm. W lewej piersi na godz 7.0 torbielka wielk. 4 mm, na godz 8.0 zmiana o charakterze FA wielk 8x4 mm. Chirurg onkolog powiedział jedynie, że to nic groźnego, i za pół roku do kontroli. Natomiast mój ginekolog zaleca biopsję, bo przy włókniakach nigdy nic nie wiadomo. Czy rzeczywiście biopsja jest potrzebna? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zmiany w badaniu USG wyglądają na łagodne i prawdę powiedziawszy tak jak zalecił onkolog wystarczająca jest obserwacja gruczołów sutkowych. Ewentualnie do weryfikacji histopatologicznej największa, nietypowa zmiana w piersi prawej o wielkości 14x6. Decyzję w tej sprawie proszę podjąć z prowadzącym też ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Teraz jestem spokojniejsza. Chodzi o to, że mam PCOS, i odkąd wykryłam te zmiany nie przyjmuję hormonów. A to spowodowało, że pojawiły się z powrotem pęcherzyki na jajnikach, i brak miesiączki od 3 miesięcy. I dlatego ginekolog zaleciłby badanie hist., bo nie wie jakie leczenie mi zalecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po wycieciu gruczolakowlokniaka o wym. 2,5 x 2 cm . Wolalam go wyciac gdyz urosl on w ciagu 3 miesiacy prawie 1 cm z wielkosci 1,8 cm do 2,5. Ciesze sie ze sie tego pozbylam. W lewej piersi posiadam natomiast torbiel duza bo ma 3,5 cm na 2,5. Ale narazie jej nie ruszam bo moj onkolog zapewnia ze moze ona zniknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×