Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Katar alergiczny a astma


Gość Alergia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam prewencyjne pytanie dotyczące związku kataru alergicznego z astmą, otóż mam katar alergiczny, już od wielu lat. chciałbym wiedzieć czy katar alergiczny może przerodzić się w astmę, i czy dlatego że mam ten katar to środkiem zapobiegawczym przeciwdziałaniu katarowi i ewentualnemu rozwojowi kataru w astme są tabletki blokujące ten katar typu Zyrtec, czy obligatoryjne jest branie tych tabletek bo napewno przerodzi się on w astme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

czy katar alergiczny może przerodzić się w astmę, - Tak. Tak może się zdarzyć. Tak może przeobrażać się wszelkiego rodzaju alergia. i czy dlatego że mam ten katar to środkiem zapobiegawczym przeciwdziałaniu katarowi i ewentualnemu rozwojowi kataru w astme są tabletki blokujące ten katar typu Zyrtec? - Tak. czy obligatoryjne jest branie tych tabletek bo na pewno przerodzi się on w astme? - Pewności nie ma, że katar przerodzi się w astmę, ale katar sienny na pewno należy leczyć co działa też zapobiegawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ułatwię, miałem już jakieś nawracające się dolegliwości oskrzelowe ale to w okresie od 5-13 roku życia, dalej te dolegliwości ustąpiły. Mam poprostu katar nie znam się nie jestem lekarzem, ale tak na oko jest on umiejscowiony w nosie nie spływa on jakoś niżej, a jedyne objawy związane z dolnymi drogami oddechowymi to kichanie. Nie znam mechanizmów rozwoju astmy. Moje drugie pytanie dotyczy szkodliwości i skutków ubocznych, tabletek na uczulenie. Niewiem co jest głównym składnikiem tych tabletek, ale łykam raczej claratine. Katar mam tylko w okresie od czerwca do powiedzmy lipca. Jestem bardzo ciekaw czy z perspektywy całego organizmu zdrowiej jest łykać te tabletki, czy zupełnie bezkarnie mogę ich nie łykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzanna

przewlekła alergia nie leczona może być powodem astmy z czasem, zwężają się drogi oddechowe w oskrzelach od przewlekłego stanu zapalnego i nie leczonego,objawiajac się suchym meczacym kaszlem i dusznościami, krótkim oddechu,dlatego tabletki na uczulenie trzeba brac by zapobiegnąć przewlekłemu stanu zapalnemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×