Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak jamisty wątroby


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Po przeprowadzonym TK jamy brzusznej otrzymałam niestępujące wyniki: w obrębie segmentów IVa i VIII wątroby widoczna duża zmiana ogniskowa o rozmiarach 81x55x60mm.Zmiana słabo hipodensyjna w stosunku do miąższu wątroby przed kontrastem. W fazie tętniczej ulega niejednorodnemu, dość silnemu wzmocnieniu obwodowemu, w fazie opóźnionej zakontrastowanie zmiany poszerza się od obwodu w kierunku centralnym (objaw przesłony).Obraz spełnia kryteria typowe dla zachowania się naczyniaka jamistego.Pozostała część miąższu prawidłowa. Trzustka, śledziona, oraz nerki w normie.Mam pytanie, czy taki naczyniak może dawać objawy pobolewania okolic pępka-prawej i lewej strony? Czy może powodować wzdęcia?( ztymi objawami zgłosiłam się do lekarza) I czy należy stosować specjalną dietę? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał 001

Nurtuje mnie czy wynik jest jednoznaczny. Badanie USG i TK z kontrastem-wynik -obraz odpowiada naczyniakowi jamistemu wątroby. Czy to oznacza, że może to być coś innego? Nie ukrywam, że prześledziłem troszkę strony internetowe... czytałem o gruczolakach i innych. Rozmiary to 11x71x55mm. Jakie są rokowania? I do jakiego najlepiej specjalisty się zgłosić? Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×