Pęknięta skóra w okolicy odbytu i między pośladkami

użytkownik
Urszula z Wrocławia

Od wielu lat mam problemy z wypróżnianiem. Stosuję różne metody, by radzić sobie z tą dolegliwością. Nie odnoszę długotrwałych rezultatów, a tylko doraźne. Trzy miesiące temu, (po kilku dniach niewypróżniania) oddałam kał, w którym czułam ostre niestrawione resztki pokarmu, które z kolei poraniły mi skórę odbytu. Pojawiła się również krew.Krwawienie szybko ustało, ale rana została. Pozostał również ból, który promieniował do środka odbytu, a także na zewnątrz daleko na pośladki Udałam się do chirurga, który zapisał mi maść z antybiotykiem i uprzedził, że tą maść będę stosowała co najmniej przez pół roku, bo to są miejsca, które się wolno i uciążliwie goją. Kolonoskopia i bezpośrednie badanie nie wykazały innych zmian chorobowych. Czy lekarz miał rację? Czy rzeczywiście można tak długo stosować antybiotyk? Do tej pory skóra na odbycie jakby się zgoiła, ale pęknięcia między pośladkami się utrzymują. Pęknięcia bolą cały czas, ale najbardziej podczas mycia. Używam szarego mydła i staram się wysuszać szczelinę chusteczkami higienicznymi. Proszę o odpowiedź, bo boję się, że może się to przerodzić w coś gorszego.

Reklama
użytkownik
haemophilus

To pewnie szczelina odbytu.
http://www.echirurgia.pl/jelita/szczelina_odbytu.htm

użytkownik
zik

Najlepiej takie pęknięcie goi krem Sudocrem to jest krem na odparzenia stosowany u niemowląt ale i dorosłych,mi osobiście pomógł,polecam.

użytkownik
zofija

Mam dokladnie takie same dolegliwosci,smaruje roznymi kremami, przynosza tylko krotkotrwale ukojenie,w wyproznianiy pomaga dieta bogata w blonnik,najlesze sa otreby pszenne,ja jem codziennie,2-3 lyzeczki dodaje do jogurty,wyproznianie jest wtedy bezbolesne

użytkownik
IGA z Warszawy 13.07.2009

Mój mąż miał taki sam problem,ale bez pękniętych pośladków.Pęknięcie przy odbycie było dużę i b.bolesne,skura w tej okolicy mocno zaróżowiona.
Teraz minął tydzień jak zastosowaliśmy maść TRANOWĄ,która bardzo szybko wyleczyła ten problem,pęknięcie ladnie się zagoiło a zaczerwienienie
powoli blednie.Plecam tę maść wszystkim do tego rodzaju problemow.
Jest b.tania bez recepty,leczy skutecznie odparzenia,odleżyny,pęknięcia opuszków palcy,odmrożenia itp.Przed położeniem naści okolice odbytu przemyć najpierw rumiankiem,osuszyć skurę i posmarować.Na majtki założyć najlepiej podpaskę lub tp. Odpisz jak zaskutkowało

użytkownik
/GA zWarszawy

Czy masc Tranowa mozna smarowac wewnacz odbytu

użytkownik
piotr

Witam.

Podaję kilka przepisów na maści robione w aptece, stare - ale sprawdzone.
Są to maści o działaniu przeciwbakteryjnym, ściągjącym i gojącym.

Rp.
Bismuthi subcarbonici 40,0
Ungt. Olei Jecoris Aselli ad 200,0
M.f.ung.

Rp.
Hydrocortisoni 0,25
Bismuthi subcarbonici 5,0
Zinci oxydati 4,0
Linomag liquidi 10,0
Aquae destillatae 30,0
Lanolini anhydrici
Eucerini aa ad 100,0
M.f.ung.

Rp.
Bismuthi subnitrici 20,0
Anaesthesini 6,0
Eucerini ad 100,0
M.f.ung.

Rp.
Vitamini A liquidi 200 000 j.m.
Vinilini (Balsam Szostakowskiego) 25,0
Lanolini 42,6
Vaselini albi ad 100,0
M.f.ung.

użytkownik
ola

Witam od ponad roku mam ten sam problem małe pęknięcia wokół odbytu.Tak jak u większości z was ranki nie zagoiły się po mimo że używałam specjalnych maści.Podczas załatwiania się przy zaparciach odczówam lekki ból czasem też pojawia się krew.Już sama nie wiem co mam robić tym bardziej że mieszkam za granicąi tutejsi lekarze nie są zbyt *dobrzy* delikatnie ujmując nie potrafili mi pomóc czy z tym czy innym schorzeniem:/mam 23lata a od kilku stale na coś choruję nie mam już do tego wszystkiego siły:( :( nie długo jadę na urlop mam nadzieję że będąc w Polsce znajdzie się lekarz który mi pomoże!

użytkownik
grażyna

Maść propolisowa 7% na wszystkie dolegliwości pomaga-to moja przyjaciółka od wielu lat.

użytkownik
Gabi

Witam!
Bardzo dziękuję, drugą recepturę dałam zrobić w aptece. Jest rewelacyjna. Po czterech miesiącach wszystko się zarosło bardzo polecam.

użytkownik
Jolka

Ja polecam proktis M czopki i proktosedon, do tego dieta bogata w błonnik, mnie pomogło. Zwłaszcza proktis-M :) Polecam poczytać o Candida Albicans i zmienić dietę.

użytkownik
Joasia

Wiitam wszystkich..nie moge sobie poradzic z moimi problemami:(
Hemoroidy
Szelina odbytu
Grzybica odbytu
i Pekniecie miedzy posladkami
Lekarze przepisuja mi od paru miesiecy rozne masci,czopki i nie ma poprawy tylko jest gorzej.Nie wiem juz co robic?????
Przyczyna najprawdopodobniej byly leki na serce,ale sama odstawilam je bo nasilaly sie objawy i krew bardziej leciala z odbytu.Nie musze opisywac jak BARDZO komplikuje mi to zycie........

użytkownik
Dr. hide

Polecam masc triderm. Ciezko dostepna na recepte, ala naprawde dzizla cuda, a te wasze wypadanie odbytu, szczeliny i pekania bierze sie ze zbyt intensywnych stosunkow analnych bez odpowiedniego nawilzenia

użytkownik
Gosia

Witam! Mój półroczny synek ma pękniętą śluzówkę odbytu (męczyły go zaparcia). Jak mu pomóc?

użytkownik
Pomoc

Gosia ! Twój synek jest mały . Musisz dbac więcej o niego i poswięcaj mu więcej czasu . Pamiętaj o podawaniu mu wody nP* z kopru i inne ziołowe herbatki. Nie pozwól ,aby dopuścić do zaparć .On jest malutki ty Gosiu musisz o tym pamiętać -on tego nie rozumie tylko z pewnoscią sprawia mu to ból. Jeżeli lekarz rodzinny nie pomoże udaj się do Proktologa. Pozdrawiam twojego synka. Jus.B.