Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wodniak jądra a masturbacja


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Moj wodniak jadra ma okolo 2cm na 2cm mam sie tym obawiac? Kiedy trzeba zdecydowc sie na zabieg usuniecia? Czy mozna przewidziec czy bedzie sie powiekszal a jesli tak to jak szybko? Masturbacja moze miec negatywny wplyw na mojgo wodniaka? prosze o odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Moj wodniak jadra ma okolo 2cm na 2cm mam sie tym obawiac? - Jest mała, ale jedynym skutecznym sposobem leczenia tej patologii jest operacja. Kiedy trzeba zdecydowc sie na zabieg usuniecia? - Nie śpieszno, ale w trybie planowym czyli w przeciągu najbliższego roku. Czy mozna przewidziec czy bedzie sie powiekszal a jesli tak to jak szybko? - Zazwyczaj taki wodniak zwiększa się powoli, ale nie jest to regułą i nikt Panu konkretnie na to pytanie nie odpowie. Masturbacja moze miec negatywny wplyw na mojgo wodniaka? - Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki wodniak moze miec negatywny wplyw w przypadku starania sie o dziecko? Planuje za 2 lata starac sie o dziecko aktualnie mam 27 lat i urolog u ktorego bylem powiedzial zeby obserwowac i jezeli znacznie sie nie powiekszy to do momentu starania sie o dziecko nie operowac. Powiedzial rowniez ze mozna stracic jadro w przypadku infekcji podczas zabiegu i wtedy zostanie tylko jedno jadro i szansa wtedy na dziecko spada o 50% itp. ale stwierdzil rowniez ze nie jest to zabieg skomplikowany. Jakie jest Pana zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×