Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie ogniska padaczkowych przy padaczce pourazowej


Gość Zainteresowanynowyml

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zainteresowanynowymleczeniem

Witam, Chciałbym się dowiedzieć kilku bardzo ważnych dla mnie rzeczy. W 2007 przeżyłem ciężki wypadek (spadłem ze schodów) i uderzyłem głową gdzie pęknięciu uległa czaszka (płat czołowy) oraz straciłem wzrok na jedno oko. Wszystko by było w porządku gdyby przez ten czas nic się nie działo. Dopadły mnie jednak w tym okresie po dziś dzień 3 ataki padaczki sprowokowane przeze mnie siedzeniem na słońcu, stresem i ostrym zmęczeniem (za każdym razem podobnie). Podejrzewam, że ognisko padaczkowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie do blizny glejowej, która jest pozostałością po usuniętym krwiaku powstałym na wskutek uderzenia. Moje pytanie. Czy istnieje w Polsce neurochirurg, do którego mógłbym się zwrócić, który specjalizuje się w całkowitym usuwaniu ognisk padaczkowych, żeby już nigdy w przyszłości do takiego ataku nie doszło i żyło się bardziej komfortowo bez tego lęku, że może do niego dojść? Nie są to częste ataki dlatego też uważam, że wskazanie do leczenia farmakologicznego jest trochę bezsensu, ponieważ każdy z tych trzech ataków wystąpił w odstępie 2 lat od poprzedniego, a faszerowanie się chemią do najzdrowszych nie należy. Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×