Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w wypróżnieniu przy szczelinie odbytu


Gość Lukasz20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz20

Witam, Od 2 miesięcy mam problem z odbytem, od jakiegoś miesiąca wszystko się pogorszyło, gdyż wcześniej czułem tylko świąd i lekki ból przy wypróżnianiu. 2 tygodnie temu na wizycie u proktologa, stwierdził on, że jest to szczelina odbytu - przepisał mi maść nitroglicerynową oraz proktis m na noc. Oczywiście stosuje obie te maści jednak efektów nie ma, powiedział bym, że nawet jest gorzej niż przed wizytą u lekarza. Mięśień zwieracza jest tak zaciśnięty, że nie jestem w stanie się wypróżnić. W ciągu dnia mam kilkanaście razy parcie na to by się wypróżnić, ale nie jest to możliwe z racji zaciśniętego mięśnia zwieracza. Maść nitroglicerynowa powinna rozluźnić zwieracz, tak bym mógł oddać stolec? Ale tak się nie dzieję.. nie wiem co robić, bo już od przesło miesiąca nie mogę normalnie się wypróżnić, a ostatnie dnie to istna męka, zaczął boleć mnie dość mocno brzuch właśnie dlatego, że nie mogę się wypróżnić. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę ponownie udać się z tym problemem do proktologa na badanie kontrolne. Być może niestety nie będzie już możliwości leczenia farmakologicznego (brak efektu po stosowanych lekach), a tylko pozostanie leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×