Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podskórne guzki wewnątrz ud


Gość klinkak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klinkak

Od wielu miesięcy na wewnętrznej stronie ud w zgięciu u góry pojawiąją mi się guzki, które rosną a potem się wchłaniają i wychodzą w innym miejscu tzn obok lub po drugiej stronie pochwy też w zgięciu w górnej wewnętrznej części uda. Antybiotyk w maści nie działa. Guzki są bolesne przy dotykaniu i podczas chodzenia. Mam wrażenie że się pojawiają z reguły przed owulacją i okresem i trwają około tygodnia do dwóch, po czym zanikają i znów wychodzą w innym miejscu.Dodam, że od wielu lat nie mogę zajść w ciążę mimo iż jestem po laparoskopii i nie wiem czy te guzki nie są oznaką jakiejś choroby i to one powodują może problem z zaciążeniem.. Jakie badania powinnam zrobić? Do jakiego lekarza pójść (mój rodzinny niestety mnie zbył)? Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie zmiany wymagają szczegółowej diagnostyki. W tej sprawie najlepiej bezpośrednio skontrolować się z chirurgiem, ale jak zmiany guzowate będą wyczuwalne. Być może konieczne okaże się całkowite usunięcie pojedynczej zmiany i poddanie jej badaniu histopatologicznemu czy np. biopsja cienkoigłowa zmiany (zmian) z dalszym badaniem czy to cytologicznym czy też mikrobiologicznym. Może wskazane będzie wykonanie USG tych zmian. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×