Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naczyniak wątroby ia starania o dziecko


Gość Agnieszka 1980

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka 1980

Witam, w październiku zeszłego roku zdiagnozowano u mnie naczyniaka wątroby o wymiarach 5x6,2 cm na lewym płacie wątroby. Badanie tomograficzne potwierdziło, że jest to naczyniak jamisty. Z uwagi na wyjazd wakacyjny, który związany jest z wysiłkiem postanowiłam wykonać kolejne badanie usg przed terminem i tak po 5 miesiącach podczas kolejnego badania okazało się, że naczyniak powiększył się do wymiarów 5x6,9 cm... zastanawiam się co teraz zrobić, starałam się z partnerem o dziecko ale nie wiem czy teraz jest to odpowiedni moment. Mam 35 lat, nie wiem czy w takim tempie rosnący naczyniak oznacza, że rośnie on szybko czy powoli.. Jeżeli nadal rósłby w tym tempie to 10 cm, które musi mieć w celu usunięcia osiągnąłby za około 20 miesięcy, potem operacja, chwilę poczekać i kiedy czas na dziecko? Nie chcę być mamą w wieku 40 lat, bo uważam że to stanowczo za późno, mam pytanie: czy są powody dla których w moim przypadku można by było mówić o wcześniejszej operacji? nadmieniam, że czuję tego naczyniaka, mam często kłócia pod żebrami a czasem nudności lub posmak żółci w ustach. Nie wiem czy przyczyną jest ten naczyniak, być może coś innego. Badania krwi, próby wątrobowe, mocz i wszystko inne mam w normie.. Krzepliwość badałam w październiku było ok.. aha i słyszałam o możliwości zrobienia zabiegu poprzez wstrzyknięcie jakiejś substancji, która spowoduje że taki naczyniak obumrze.. proszę o swoją opinię na ten temat. z góry dziękuję :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,przeglądam strony z informacjami o naczyniaku wątroby,rozmiary mojego są takie jak u Pani,chciałam zapytać ,jeśli mogę ,czy Znalazła Pani odpowiedz na Swoje pytanie,może znalazło się jakieś rozwiązanie,będę wdzięczna za odpowiedz ,bo ten temat spędza mi sen z powiek od półtora roku,mam podjąć decyzję ,czy zgadzam się na operacje,a ja po prostu się boję...mój mail mstys@onet.eu,pozdrawiam i mam nadzieję,że u Pani wszystko dobrze-czego życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×