Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma intestini crassi partim mucinosum


Gość Miriam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego.Rozpoznanie to :adenocarcinoma G2 intestini crassi partim mucinosum.Nowotwór przekracza grubość ściany jelita i nacieka na tkankę tłuszczową okołojelitową , nie niszczy surowicówki. W obrębie guza cechy inwazji naczyń krwionośnych i limfatycznych (LVI -1) oraz inwazja nerwów (PNI-1).Linie odcięcia jelita oraz węzły chłonne okołojelitowe - wolne od utkania nowotworowego.Proszę o rokowania , serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, niestety nie znam przetlumaczenia twojej diagnozy, ale od paru dni niestety adenocarcinoma g2 jest mi bli8ska:(niestety moj tata zachorowal na ten typ raka jelita grubego, czekamy na operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,za zainteresowanie ,ten problem też dotyczy mojego taty,który jest już po operacji.Teraz czekamy na chemię,ale obawiam się że okres oczekiwania na nią po operacji jest zbyt długi/2miesiące/-a czas napewno nie działa na naszą korzyść.Obawy są tym większe,ponieważ 8 miesięcy temu na nowotwór zmarła moja mama.Wiem co musicie teraz przeżywać,dlatego serdecznie Was pozdrawiam.Bądżcie dobrej myśli.Na pocieszenie powiem ,że znam kilka osób ,które są już po operacji jelita kilka lat /w tym mój teść/ i wszystko jest dobrze.Z całego serca życzę mojemu i Twojemu tacie powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×