Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polipy w esicy i guzki krwawicze


Gość 28latek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 28latek

Dziś przeszedłem kolonoskopie. Długo się do tego zbierałem, bo od dwóch lat pobolewało mnie w lewym dolnym rogu a w ostatnim czasie co jakiś czas miałem biegunki. wzdęcia. Myślałem, że to mój refluks daje się we znaki, który mam od 10 lat. Dwa niestety nie odżywiam się dobrze, odkąd gdy wyprowadziłem się z domu czyli około 2-3 lata, to jadam fast foody, lubię pić coca-colę codziennie czy napoje energetyczne. Przez co oczywiście przytyło mi się 15 kilo. A kiedyś prowadziłem sportowy tryb życia. Opis kolonoskopii: *Endoskop wprowadzony do ileum terminale. Przygotowanie średnie, wystarczająco. Zlokalizowano prawidłową zastawkę krętniczo-kątniczą oraz okolicę ujścia wyrostka robaczkowego. W ileum termiane polipowato zmieniona śluzówka pobrano wycinki do badania hist-pat. Kątnica, wstępnica, poprzecznica, zstępnica i odbytnica prawidłowe. W esicy 2 polipy o średnicy ok, 3mm usunięte do badania hist-pat. Per rectum: guzki krwawiczne. Wyniki histopatologiczne mam dopiero za dwa tygodnie, choć lekarz powiedział abym się nie denerwował bo to nie wygląda na nowotwór. Jednak niepokoję się. Za trzy miesiące mam ślub, jestem młody a już polipy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×