Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biała twarda kuleczka w worku mosznowym


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam się z pytaniem do Pana Doktora ponieważ od dłuższego czasu zauważylem że na moim worku mosznowym pojawiła się biała twarda kuleczka wielkości okolo 3-4mm średnicy...Kiedy dotykam to nie boli i wyczuwam że naprawdę jest twarda...Czytałem podobne wypowiedzi i zaczełem zwracać na to uwage i niepokoje się tym bo nie wiem czy to jest groźne i nie wyglada to estetycznie...Proszę o odpowiedź co to jest i skąd się wzieło i co dalej mam zrobić...Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej takiej zmiany nie wyciskać i dobrze ją namydlać. Może to być zwykła krosta spowodowana zaczopowaniem gruczołów skórnych. Jeśli w przeciągu paru dni nie zniknie to wtedy można udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz

ja miałem taka kulkę wewnątrz worka mosznowego. bylem z tym u chirurga i po delikatnym zabiegu miałem kulkę już w ręce. jesli masz jakies pytanie to jestem na mariuszfrpl@wp.pl służę porada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Curandero

To są zatkane kanaliki łojotokowe, bardzo częsty przypadek w okresie dojrzewania przy niedostatecznej higienie narzadów płciowych. U dorosłego faceta tez czasem sie pojawiają takie zatkane ujścia łoju, szczególnie przy siedzacym trybie zycia, przegrzewaniu okolic krocza, itp. Czasem łoju w zarośniętym kanale może sie uzbierac tyle ze staje sie konieczna interwencja. Ja sam w latach młodzieńczych przekłuwałem sobie takie duże zastoje igłą i wyciskałem przy zachowaniu sterylności wręcz szpitalnej oczywiście. Ogladajac skóre moszny można pomóc sobie wyciskajac nadmiar łoju palcami gdy jeszcze kanalik nie jest zarośniety. Tak samo jak wyciskalismy pryszcze na twarzy jako nastolatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×