Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba o podwyższonej echogeniczności z cechami stłuszczenia


Gość prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj mialem zrobione usg watroby i zaniepokoilo mnie to: watroba granicznej wielkosci o podwyzszonej echogenicznosci z cechami stluszczenia, peczezyk żólciowy o pogrubiałych sciankach z zageszczona żólcia trzustka prawidłowej wielkosci hyperechogeniczna, bardzo duza ilosc gazów jelitowych. Reszta narzadów jak nerki aorta z odgalezieniami sledziona sa w prawidłowe. Alat 40 aspat 36 birubina 1,2. mam 32 lata waze 120kg przy 180cm. Alkohol pije raz w tyg od 0,5 do 0,7 wódki. Jestem na diecie zjadam okolo 2-3gramy bialka na kilogram masy ciala. Od miesiaca na własna reke zazywam sylimarol, raphacholin C i magnez z potasem. Prosze po interpretacje wynikow oraz czy sylimarol jest dobry czy moze zastapic go essentiale forte a moze poprosci lekarza o cos na recepte typu heparegen. dziekuje serdecznie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wynik świadczy o stłuszczeniu narządów w zakresie jamy brzusznej: wątroby i trzustki. Spowodowane jest to Pana otyłością. To typowe. Najważniejsze w tym przypadku nie są leki, ale unormowanie wagi ciała, a będzie Pan musiał sporo schudnąć (przynajmniej 30 kg). Radziłbym też ograniczyć alkohol. Z leków wspomagających wątrobę to raczej leki hepatotropowe jak: Essentiale, Hepatil, Heparegen - do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×