Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napompowana skóra na mosznie i wybrzuszenie nad jądrami


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od kilku miesięcy zauważyłem u siebie dziwny objaw. Wydaje mi się, że często okolica wokół przyrodzenia jest jakby napomowana, wypełniona jakimś płynem. Zauważam to zwłąszcza podczas wieczornej kąpieli. Tuż nad jądrami widoczne są jakby też takie wybrzuszenia. Czasami to wszystko jest mniej widoczne, czasem więcej. Odczuwam też w ciągu dnia, zwłaszcza np. w pozycji stojącej czasem bóle w tych okolicach. Byłem u urologów i chirurgów, stwierdzili tylko, że to poszerzone kanały pachwinowe, nie zlecając żadnych badań. Ja chciałbym coś jednak z tym zrobić, niemal codziennie odczuwam te bóle, poza tym to to napompowanie wygląda nienormalnie wg mnie. Czy można wykonać jakieś szczegółowe badanie tych okolic, np. USG ? Kto zleca i wykonuje takie badanie ? Czy można polecić jakiegoś dobrego lekarza, który zająłby się tym, wykonał jakieś badania, dokładnie obejrzał ... Mogę dojechać nawet dużo km, żeby tylko jakiś lekarz się tym porządnie zajął ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie objawy jak Pan opisuje świadczą o powstającej, we wczesnej fazie przepuklinie. W takim wypadku warto rozważyć leczenie operacyjne. Tylko dokładne badanie ręką przez chirurga może ewidentnie wskazać czy należy operować ten stan czy nie i jakie powinno być w tym względzie dalsze postępowanie. Badanie USG raczej w przypadku przepukliny powstającej nic nie wniesie diagnostycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ale jeżeli nie jest to przepuklina, to co można z tym zrobić ? Bóle w tych okolicach i te wypukłości odczuwam już dużo czasu i jest to już po prostu dla mnie męczące. Oczekuję odpowiedzi, co jest przyczyną tych bólów i co można z tym zrobić jak leczyć. Nie wierzę, że w epoce, w której żyjemy, gdzie jest tyle badań, urządzeń, metod diagnostycznych, nie można tego zbadać i określić. Słyszałem już od 2 lekarzy odpowiedź, że to chyba poszerzone kanały pachwinowe, ale oczekuję dokłądnego zbadania, sprawdzenia, co tam jest, co powoduje te bóle i uwypuklenia i podjęcie leczenia. Niestety życie z codziennymi takimi dolegliwościami jest już dla mnie męczące i odpowiedź, co to jest, bez żadnego badania oprócz ręką, i żadnego leczenia, nic nie daje dla rozwiązania tych moich problemów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×