Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek z tyłu głowy przy zapaleniu gardła


Gość Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartłomiej

Witam wszystkich, pojawił mi się guzek z tyłu głowy na wysokości potylicy, znajduje się on po prawej stronie. Odkryty został dzisiaj, ma z 1,5 cm średnicy. Nie boli, mam wrażenie jakby pojawił się on na kości, skóra się rusza, a guzek zostaje na swoim miejscu. Jestem na antybiotyku ponieważ mam zapalenie gardła. Do tego wczoraj uderzyłem się na balkonie w głowę chyba w to miejsce. Miejsce uderzenia nic nie boli. Czy może to być rodzaj opuchlizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym jest ta zmiana. Skoro zmiana jest w tej lokalizacji jaką Pan podaje, guzek pojawił się nagle i występuje u Pana zapalenie gardła może to być powiększony węzeł chłonny jako odczyn na stan zapalny. W razie wątpliwości, braku samoistnego wchłaniania się zmiany radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartłomiej

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dla całkowitego spokoju skonsultowałem się z chirurgiem. Okazało się, że mogłem sobie nabić tego guza. Po paru dniach jest widocznie mniejszy, będzie się wchłaniać dość długo. Za to pojawił się ból w rejonach prawego oka na wysokości zatoki pod nim. Generalnie raz na jakiś czas boli mnie prawa strona głowy. Mam nadzieję, że to jest przewianie ponieważ, ( niestety ) jechałem samochodem z otwartą szybą po prawej stronie i szyberdachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×