Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kolana po upadku a uszkodzenie łąkotki


Gość el_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Pod koniec stycznia upadłam z całej siły na kolano. Wysiadałam z dużą szybkością z tramwaju, nie złapałam równowagi i poleciałam na lód. Na oba kolana natomiast lewe udało mi się odciążyć poprzez podparcie na ręce a prawego nie zdążyłam. Byłam u chirurga, rtg nie wykazuje żadnych zmian. Boleści sa nadal i lekarz powiedział, że może to uszkodzona łękotka lecz wciąż czekam na termin usg. Ból nie jest ciągły natomiast pojawia się przy niespodziewanym ruchu lub szybkim i mocnym np. Przy zakladaniu skarpet lub buta. Przy wstawaniu z krzesła, na schodach itp. Jest to bol który trwa okolo minuty natomiast tak strasznie duzy ze nie daję rady normalnie oddychać... chciałabym prosić o opinię czy rzeczywiście wygląda to na objaw zepsutej łękotki czy może to byc cos innego i czy to może spowodować wiekszy problem. Dodam, że ból jest rodzaju bólu kostnego nie mięśniowego. Boli jak chory ząb nie jak skurcz mięśnia. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Raczej w takim wypadku przypuszcza się właśnie uszkodzenie łąkotki. Jedynie dopiero wynik badania USG kolana lub też rezonans magnetyczny może jednoznacznie wyjaśnić przyczynę dolegliwości bólowych. Dopiero po badaniu USG będzie można podjąć odpowiednie działania w zależności od wyniku. Być może konieczne okaże się leczenie zabiegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×