Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie kostki i pęknięta kość stępu


Gość alisja26

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 3 tyg temu doznałam urazu stawu skokowego. Na sorze lekarz zrobil rtg i usg stawu i stwierdzono dodatkowo zlamanie kości łódeczkowatej. Założono mi gips na 6 tyg. Będąc na wizycie kontrolnej już u innego lekarza, zadecydowano wczoraj, ze dostane łuskę, którą mam zakładać jedynie do chodzenia. Nie dostałam tez leków przeciwzakrzepowych, lekarz stwierdził ze już nie potrzebuję do łuski (brałam je do tej pory). Lekarz mówił tez, ze to małe pęknięcie kości a nie złamanie ( to taka jednakowa nomenklatura?) Mam watpliwości, skoro tamten lekarz mówil o 6 tyg w pelnym gipsie, a lekarz kontrolujacy po 3 dal luske, czy kość sie zrosnie? Dodam, ze stopa jest nadal zasiniona i obrzęknięta, mam ją moczyć w wodzie z solą. Poza tym, czy rzeczywiście łuske mam zakladac jedynie do chodzenia (poruszam sie o kulach)? Bym ją trzymala na nodze caly czas, ale bez leków przecizakrzepowych się boję ( czy w ogole lekarz ma rację, ze juz mi ich nie potrzeba?) Pozdrawiam :) zycze Wesołych Świąt! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Decyzję w sprawie leczenia złamań kości podejmuje ortopeda. On po całokształcie klinicznym decyzje o możliwościach terapeutycznych. A co do stosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej wytyczne są jednoznaczne. Przy unieruchomieniu kończyny dolnej stosuje się leki przeciwzakrzepowe przez cały okres unieruchomienia oraz tydzień po ściągnięciu unieruchomienia. Decyzję w tej sprawie też podejmuje ortopeda prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×