Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki i ból brzucha u dziecka a powiększone węzły chłonne krezkowe


Gość AGA

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie! wczoraj odebrałam wyniki syna z usg jamy brzusznej i szczerze mówiąć bardzo sie wystraszyłam! syn od kilku dni miał biegunke i bóle brzucha(nawracające)w okolicach pępka i po lewej stronie..nie gorączkowal,nie wymiotował..wyniki morfologii i moczu w normie..sym ogolnie czuje sie dobrze,nie stracił na wadze,nie ma potów nocnych aczkolwiek czesto budzi sie z płaczem(ma 7 lat)bardzo prosze o interpretacje wynikow.. watroba,sledziona niepowiększone,jednorodne echogeniczne,pecherzyk,drogi zolciowe,trzustka bez zmian..obie nerki w polozeniu prawidlowym..pecherz bez zastoju lub kamicy gladkie zarysy..niepodejrzane,powiekszone 12 mm wezly chlonne krezki...w obrebie wneki sledziony niejasny obszar ok 2 cm dodatkowa sledziona?jelito?dodam iz ja posiadam dodatkowa sledzione..dziekuje za odpowiedz aga z bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Ta zmiana w okolicy wnęki wątroby zapewne jest dodatkową śledzioną, a powiększone węzły chłonne w jamie brzusznej to następstwo przebytej zapewne wirusowej biegunki. Nic niepokojącego. Można wykonać kontrolne USG jamy brzusznej za około 2-3 miesiące. O wszystkim musi zadecydować pediatra prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×