Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęty brzuch po laparoskopowym usunięciu cysty z jajnika


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 6 dni temu miałam zabieg laparoskopii przeprowadzony w szpitalu w Glasgow, mam 41 lat , okazało się ze była to cysta 3 cm endometrialna, usunięto jajnik , drugi jajnik jest zdrowy , dodatkowo usunięto jakies małe ogniska endometriozy z powierzchni macicy metadą wypalenia. Otóż , miałam płaski brzuch , teraz mimo 6 dni od operacji ciagle boli i robi się wzdęty po jakimkolwiek jedzeniu. Jestem przerazona bo moje zycie to fitness i zastanawiam się czy laparoskopia zniszczyła na zawsze wygląd mojego brzucha. Poinformowano mnie ze mogę wrócic do cwiczeń po 6 tygodniach ? Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, brzuch się zmniejszył , ale nadal tydzień po zabiegu mam mdłośći po jedzeniu , i czuje przelewanie , bulgotanie , ból i wzdęcie brzucha , czy to możliwe ze laparoskopia uszkodziła jelita, ??? wcześniej nigdy nie cierpiałam na mdłości ani na problemy z jedzeniem! wypis ze szpitala następnego dnia po zabiegu stwierdził : bez komplikacji, czy to normalne ze mogą być zaburzenia jelitowe, nie zostałam poinformowana o diecie i po zabiegu jadłam normalne posiłki, teraz z powodu mdłości staram się ograniczać do diety lekkostrawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zmartwiona

Nie jestem lekarzem ale również miałam zabieg laparoskopii. Takie wzdęcia i uczucie przelewania się miałam przez ok. 2 tygodnie. Jednocześnie starałam się jeść lekkostrawne posiłki, takie dostałam zresztą zalecenia od lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×