Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po stłuczeniu kolan


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedwczoraj miałem wypadek na motocyklu, najbardziej ucierpiały kolana, które zostały mocno stłuczone podczas upadku na asfalt. Są spuchnięte, występuje ból podczas poruszania się oraz na rzepkach mam sączące się rany, które dezynfekowałem wodą utlenioną i kremem z antybiotykiem, który ma przyspieszać gojenie. Proszę o poradę dotyczącą postępowania, które pozwoli mi jak najszybciej wrócić do zdrowia. Chciałbym się również dowiedzieć, jak długo może utrzymywać się opuchlizna i czy opatrunek przyklejony do rany lepiej jest odmoczyć i zmienić na nowy, czy może poczekać do całkowitego zagojenia. W tej chwili przebywam za granicą i mam ograniczone możliwości skorzystania z porady lekarza. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłabym CI jak najszybciej udać się do lekarza, nawet jeśli masz utrudniony dostęp. Warto byłoby zrobić rtg tych kolan bo mogło dość do jakiś poważniejszych urazów. Co do opuchlizny to ona może być przez długi czas. może spróbuj zimnych okładów na kolana . Co do zmiany opatrunku to nie sądzę by czekanie do całkowitego zagojenia było dobrym pomysłem, bo taki zakrwawiony bandaż czy gaza to świetna pożywka dla bakterii. Może postaraj się bardzo delitaknie zdjąć ten opatrunek i jednak zmianiać go co pewien czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×