Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kresy białej w bliźnie pooperacyjnej a uwypuklenia


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest 5 doba po operacji, lekarz na kontroli dzisiejszej powiedział, że był to bardziej rozstęp niż przepuklina, wynosił on około 7-8 cm, wczesniej miałem robione to z siatką, siatke wyciął i zrobił szew klamerkowy, że szwy wszytkie sa w środku, metoda zakładkowa, cięcie od pępka prawie do klatki piersiowej, otóż dziś więcej troche zjadłem i pojawiły się dwa uwypuklenia nad pępkiem większe i nad tym uwypukleniem następne mniejsze, ale szersze i są one prawie na długości całego cięcia co to jest to znaczy, że znowu będzie trzeba poprawiac? Czy mógłby mi Pan Doktor wytłumaczyć co to za metoda, którą mi teraz zrobili na czym polega? Po jakim czasie będe mógł pływać, uprawiać seks, czy fałdy skórne, które teraz są się wygładzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Zapewne został Pan zoperowany poprzez zdwojenie powięzi i zeszycie jej dwoma warstwami szwów pojedynczych z ukryciem jednej warstwy szwów pod powięzią – to typowy sposób leczenia operacyjnego przepuklin brzusznych. Niestety co do powstałych po zabiegu uwypukleń trudno mi cokolwiek napisać bez badania. Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem prowadzącym, ale raczej wątpię, że jest to wznowa przepukliny (może to jakieś krwiaki pooperacyjne lub zwykłe uwypuklenie się szwów lub zdwojonej powięzi). Pływanie i uprawianie seksu radzę zacząć około miesiąc po zabiegu jeśli rana zgoi się prawidłowo. Odpowiednie ukształtowanie się blizny i fałdów skórnych po zabiegu nastąpi nie wcześniej niż po 3 miesiącach (na pewno w jakiś sposób powinny się wygładzić). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×