Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uwypuklenie odcinka lędźwiowego po operacji kręgosłupa


Gość Apka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 31 lat i jestem rok po operacji kręgosłupa (odcinek L5-S1 /Stabilizator) .Mimo upływu czasu uwypuklenie odcinka lędzwiowego jest nadal .Uniemożliwiając funkcjonowanie,powodując ból,utrudniając chodzenie.Od czasu operacji występują silne bóle migrenowe.Czy konieczna jest dalsza diagnoza i leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Na pewno w tej chwili wymagana byłaby ponowna konsultacja neurologiczna i być może neurochirurgiczna. Bez bezpośredniego badania i badań dodatkowych np. rezonansu magnetycznego kręgosłupa nie wyjaśnię Pani obecnych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ,że do tej pory zanik czucia w jednej ze stóp jak był przed operacją tak jest.Wizyta u Neurologa w najbliższym czasie (RTG jest).Martwi fakt uwypuklenia w miejscu gdzie powinna być lordoza lędzwiowa (cały kręgosłup jest prosty do momentu lordozy a tam następuje uwypuklenie)Czasami odnoszę wrażenie braku możliwości całkowitego panowania nad kręgosłupem(podczas wstawania czy generalnie podczas dnia) Jestem osobą szczupła więc na siłę mieśni też do końca nie mogę liczyć.Mam nadzieję ,że wizyta w gabinecie neurologicznym nieco mnie pokieruję.Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem:( Jestem juz 8 miesiecy po zabiegu dekompresji kanalu z foraminotomia,przy przepuklinie lewostronnej L5S1,osteofitach...bole dalej sie utrzymuja chociaz jestem po sanatorium.Na rezonansie robionym prawie 2 miesiace temu widoczne jest obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej oraz odwodnienie krazka.Na tylnych oraz tylno-bocznych zarysach trzonow widoczne sa niewielkie osteofity z towarzyszaca centralno-lewoboczna przepuklina w granicach zmian zwyrodnieniowych splycajace lewy zachylek boczny.W lewym zachylku korzeniowym widoczne sa niewielkie zmiany bliznowate.Niewiem co dalej robic,jestem juz zalamany troche.Neurochirurdzy umywaja juz rece...ze pozostaje stymulator przeciwbolowy...Neurolodzy mowia wprost:zpaprana robota,nikt sie nie podejmie poprawki chyba ze w innym wojewodztwie.........i co teraz?????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dziś po wizycie także przepisane leki,sanatorium.Coż radzę szukać pomocy.Z każdym miesiącem liczyłam na poprawę zdrowia.Tymczasem jest gorzej.Mało kto może sobie pozwolić na odstąpienie od pracy.Bardzo często spotykam się(właściwie najczęściej) z nazwiskiem neurochirurga - Pawłem Lisem.Ja jeśli znów będę szukała pomocy to chyba tylko w tych rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×