Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znaczna lewoboczna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego


Gość Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 45 lat w 2010r. miałam 2 operacje na kręgosłup pierwszą na lędźwiowy usunięto 2 przepukliny drugą na kręgosłup szyjny również usunięto dwie przepukliny plus wstawiono mi implant. Aktualnie od paru miesięcy pojawiły się bóle odcinka lędźwiowego po stronie prawej, ból kolana, bóle stopy prawej. Operację na kręgosłup lędźwiowy miałam po stronie lewej na szyjny po prawej, aktualnie boli mnie kręgosłup lędźwiowy po stronie prawej. Zrobiono mi rezonans z kontrastem oto wynik-znaczna lewoboczna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego. Dehydratacja dolnych krążków międzykręgowych. Umiarkowana wąskopodstawna, boczna / dootworowa/ lewa protruzja krążka międzykręgowego L4L5 która powoduje stenozę lewego otworu międzykręgowego z kompresją na przebiegający w nim lewy nerw rdzeniowy L4. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych w dolnym odcinku kręgosłupa lędźwiowego szczególnie po stronie lewej. Bardzo proszę mi powiedzieć czemu bardziej boli mnie po stronie prawej, może wynik rezonansu jest źle opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×