Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w ściągnięciu napletka a stulejka


Gość To nie jest pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chirurg Tomasz Stawski

Napletek powinien schodzić swobodnie z żołędzia penisa bez problemu maksymalnie po 4-5 roku życia chłopca. Jeśli tak się nie dzieje staje się już to patologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 18 lat. Od razu przejdę do rzeczy. Podczas wzwodu napletek schodzi bez problemów, potem gdy ściągam go niżej, schodzi około 1,5cm ale w tym samym czasie góra żołędzia jak by się naciągała w dół. Czy jest to normalne? :-D Czy nie będzie przeszkadzało to kiedyś podczas stosunku i czy jest konieczność przeprowadzenia zabiegu? Dodam że podczas zwodu po ściągnięciu napletka powoli on wraca na swoje miejsce (nie wiem czy tak powinno być :v?)i nie zostaje w tym dołku pod napletkiem. PS. Kiedyś nie mogłem ściągnąć napletka nawet do połowy, był zrośnięty ale chyba z moją pomocą się *naprawiło* :D ps2. Podczas spoczynku nie ma żadnych problemów Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i taki problem że podczas zwodu napletek samoistnie nie zsuwa mi się z żołędzia. Sam mogę bez problemu go ściągnąć, ale tylko trochę poza żołądź. Czy to normalne? Czy udać się z tym do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 17 lat lat i pewien problem z penisem. Zastanawiam się czy mogę ściągnąć skórę napletka aż za żołędzia, boję się tego bo podejrzewałem u siebie stulejkę lub nadmiar skóry. Gdy ściągam skore bez wzwodu to widzę końcówkę żołędzia a podczas wzwodu jest z tym problem. Podczas wzwodu skora penisa sama nie schodzi. Nie wiem czy mogę ściągnąć tą skórę do końca, boje się tego że ta skóra zachoczy się o żołędzia i że będzie trudno ją ściągnąć z powrotem. Proszę o jakiś podgląd sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 13 lat i wstydze sie powiedziec rodzicom ze mam stulejke. Nie jestem do konca pewien czy to stulejka, ale jak sie kompie i naloze troche szamponu na penisa to moge zdjac napletek prawie pod zoledzia, ale wtedy troche mnie boli. Wpisalem w google stulejka i po zdjeciach jakie ujzalem boje sie opercaji/zabiegu. Czy bedzie to wygladala jak na tych strasznych zdjeciach po zabiegu? Czy strace plodnosc? Da sie to jakos wyleczyc bez operacyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Jeśli nie masz pewności czy to stulejka czy też nie najlepiej o tym problemie poinformuj rodziców i skonsultuj się bezpośrednio z lekarzem. Jeśli ściągasz napletek do rowka zażołędnego, odkrywając cały żołądź penisa to nie masz powodu do niepokoju nawet jeśli ta czynność sprawia Ci trochę bólu. Ćwicz ściąganie napletka. Stulejka nie jest związana bezpośrednio z niepłodnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Postaram się dokładnie opisać mój problem i bardzo proszę kogoś o odpowiedź. Mam 20 lat. W obawie, że mam stulejkę lub jakąś inna wadę prącia (napletek w trakcie wzwodu zejdzie maks do połowy żołędzia, podczas dotyku żołądź boli mnie okropnie, może bardziej *szczypie, kłuje*) wybrałem się na wizytę do chirurga. Przebadał mnie i wykluczył stulejkę oraz zbyt krótkie wędzidełko, zapewniał, że diagnoza jest w stu procentach właściwa. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że podczas gdy ucisnął moje wędzidełko i zapytał czy boli odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że okropnie mnie kłuje podczas ucisku. Doktor powiedział, że nie jest to normalne aby w takim momencie występował ból, lecz, że należy podejść spokojnie do tematu i poczekać aż tego typu bóle miną. i stąd moje pytanie: 1.czy ból żołędzia podczas dotyku to normalna sprawa? Jeśli nie to z czym może być związana i jak to leczyć? 2. Skoro lekarz wyklucz stulejkę, dlaczego podczas wzwodu napletek nie chce mi odkryć całości żołędzia? pozdrawiam i będę dozgonnie wdzięczny za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×