Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w stolcu i podwyższony CEA a nowotwór


Gość panienka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość panienka

Witam Was serdecznie, mam 30 lat, jestem kobietą, być może hipochondryczką, mam trójkę malutkich dzieci i strasznie się boję... zacznę od tego że 3 lata temu robiłam marker cea wyszedł 0,5. Pojawiły się jednak krwiste stolce. 2,5 roku temu zrobiłam kolonoskopię - wynik hemoroidy. Na jakiś czas uspokoiłam się, rok temu powtórzyłam marker cea wynik 3,6 no i szok... norma do 2,5 byłam u obnkologa on jednak nie kazal robić kolonoskopii... po miesiącu powtorzylam badanie markera cea wynik 1,56... No i uspokoiłam się, trzy miesiące temu urodzilam dzidziusia i juz w czasie ciazy czulam taki ucisk w miednicy z tyłu, szczególnie w nocy, jednak po porodzie nie minęło mi to i w ciągu tych trzech miesięcy kilkakrotnie zdarzyło się ze obudzilam się z takim uciskiem jakby bólem miednicy z tyłu..... Od tygodnia zaczęłam dokladnie przyglądać się mojemu stolcowi, zauważyłam malutkie niteczki milimetrowe krwi wymieszane w stolcu... jestem bardzo zaniepokojona... zrobilam test na krew utajoną niestety wyszedł dodatni.... Tak strasznie się boję że to nowotwór... mam trójkę maluszków a niepotrafię nimi się zająć usiadłabym i ryczala, w poniedzialek zaczynam dzialac, wykonam kolonoskopię w najblizszym czasie, jednak te myśli i strach....tak bardzo się boję, że to najgorszy scenariusz... Te malutkie kropeczki, jakby niteczki krwi wymieszane są w stolcu. To napewno rak...:(( boję się blagam napiszcie mi coś... Gdy wyszedł mi ten podwyższony CEA (robiłam go w laboratorium w malej miejscowości) odrazu wybrałam się do onkologa w CO, który wytłumaczył mi że marker ten tak niewielkie podwyższenie może mieć z innych powodów, nawet miesiączka niby na to wpływa, że laboratoruim małe itd) Ja jednak poprosilam o skierowanie na badanie markera w Centrum Onkologii, które dostałam i tam wynik wyszedł mi prawidłowy 1,5 podczas gdy norma dla mnie to 2,5. No i dla świętego spokoju rok temu zrobiłam rezonans jamy brzusznej, wyszedł OK, ale jak sie teraz okazało nie obejmował jelit. O sprawie zapomniałam, zaszłam w ciążę, w ciąży pobolewał mnie dól pleców, jednak po ciązy nie przeszedł ten dziwny ból, takie jakby rozpieranie i kilkakrotnie w nocy własnie takie uczucie mnie zbudziło... i tak jak pisałam zaczęlam przyglądać się stolcom, i widzę w nich malutkie ślady krwi, jestem przeraqżona ryczec mi się chce, dodam że w między czasie przez ostatnie 4 miesiące miałam silnie pomaranczowy język nikt nie wiedzial dlaczego zrobilam gastroskopie wyszla ok. Czy moze to byc zwiazane z jelitami? Czy w ciagu tych dwóch lat od kolonoskopii podczas której stwierdzono hemoroidy mogł powstac nowotwor zlosliwy prosze odpiszcie Z góry przepraszam, że zamieszczam swój wątek nie mając stwierdzonej choroby nowotworowej, jednak prosiłabym Was o podsumowanie tej mojej sytuacji, co powinnam zrobić,i jak ta sytuacja wygląda Waszym okiem, czy w ciągu dwóch lat od ostatniej kkolonoskopii mógł powstać nowotwór złośliwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zyczliwy

Hallo. Tym markerem bym sie wcale nie przejmowal. On moze do 3.5 rosnac a u palaczy ponoc do 9. I to jest ponoc normalne. Ja sam man podwyzszony CEA .Od 11-stu w 2008 poszedl w gore do 21-den aktualnie. To sa juz 6.5 lata jak wiem ze jest za wysoki. Szukalem latami i do dzis nie znaleziono przyczyny. Jesli wszystkie inne badania sa dobre to bym sie nie zamartwial na zapas. Zycze spokoju i zdrowia oraz duzo radosci z dziecmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×