Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropa w ranie po drenie po operacji nowotworu złośliwego pęcherzyka żółciowego


Gość pacjentka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pacjentka

Witam Chciałam zapytać co mam zrobić z takim przypadkiem.Osoba po usunięciu dużego kamienia w woreczku żółciowym przeszła operacje usunięcia go,ponieważ doszło już do żółtaczki. Okazało się że jest to nowotwór złośliwy woreczka żółciowego.Operacja była pod koniec stycznia.Dwa tyg.temu pacjentka trafiła znowu do szpitala,ponieważ w miejscu gdzie był dren wylatuje duża ilość ropy.Po leczeniu antybiotykami nie ma poprawy i do tego okazało się że jest najprawdopodobniej przecięte jelito,bo kawałek jedzenia wyszło tą dziurą. Pacjentkę wypuszczono do domu nadal z wydzielaniem się ropy i do tego pod tą dziurą zrobiło się zaczerwienienie i twarde to miejsce.Nie wiem czy doszło już do zakażenia.A lekarz stwierdził że to jelito samo się zarośnie.Co mam robić?? ?Pacjentka nie gorączkuje.Proszę o pilną odpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę z tym problemem systematycznie odwiedzać poradnię chirurgiczną, gdzie chirurg na bieżąco będzie decydował co do dalszego postępowania. Być może jeśli nadal występuje wyciek ropnej treści zaleci posiew z antybiogramem i włączy odpowiedni antybiotyk po rozpoznaniu patogenu. Jeśli wytworzyła się przetoka jelitowa zapewne zamknie się samoistne przy prawidłowym prowadzeniu i odżywieniu pacjenta. Konkretnych informacji w trym względzie może tylko udzielić lekarz bezpośrednio mający kontakt z pacjentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×