Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uderzenie w brzuch a uszkodzenie narządów wewnętrzynych


Gość zmartwiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwiona

Witam. Na wstępie muszę zaznaczyć, że jestem hipochondrykiem i wszystko wyolbrzymiam, ale postanowiłam napisać żeby zobaczyć co mi napiszecie. Otóż jakieś 5 godzin temu wycierałam naczynia i mokra miska na zupę wyślizgnęła mi się z ręki. Odruchowo ją złapałam, ale tak jakoś niefortunnie, że przycisnęłam ją do prawej strony brzucha. Nie było to jakieś super silne uderzenie, aczkolwiek zabolało. Po minucie nic już nie czułam, ale włączyła się moja psychika i zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie uszkodziłam sobie narządów wewnętrznych. Nic mnie nie boli, no może raz na jakiś czas zakłuje w tym miejscu, ale staram się sobie tłumaczyć, że to obity mięsień, nie mam siniaka, mogę uciskać brzuch, ogólne samopoczucie mam dobre i normalnie się wypróżniam. Brzuch mogę wciągać i mogę się schylać. Czy mimo to sądzicie, że mogę mieć jakiekolwiek powody do niepokoju?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Myślę, że absolutnie nie ma Pani powodu do niepokoju. Tak niewielki uraz wręcz dyskretny, bez znaczenia klinicznego na pewno nie wyzwoli uszkodzeń w zakresie jamy brzusznej. Proszę być spokojnym i nie martwić się tym zdarzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×