Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności z odnalezieniem połączenia przetoki z odbytem


Gość Eva S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po czterech operacjach przetoki okołodbytniczej Rana się otwiera i zamyka tak na pszemian.Ostatnio miałam rentgen oraz tomografie komputerową z podaniem kontrastu oraz Endoskopie,lekarz nie może znaleść połączenia z odbytem(jelitem) ale za każdym razem gdy mam płukaną rane z roztworu soli to czuję jak wpływa mi to do odbytu,aha i przy czwartej operacji wpuszczali mi niebieski płyn aby zobaczeć gdzie to jest i też nic nie znależli,Dodam że jak zjem coś kwaśnego,lub ostrego to odczuwam odrazu to w ranie.Moje pytanie brzmi czy to możliwe żeby te wszystkie badania pszeoczyły tą dziurke???Jakie badania jeszcze mogę mieć aby wkoncu to znależli.Jestem załamana i nerwy moje są w strzębkach.Proszę o odpowiedz,bo już nie wiem do kogo mogę się zwrócić.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba w tej sprawie skonsultować się z doświadczonym proktologiem. Zalecałbym badanie USG transrektalne (przez odbyt) przez doświadczonego w tym względzie ultrasonografistę (bardzo dokładne badanie) albo rezonans magnetyczny z użyciem odpowiedniej cewki transrektalnej (trzeba znaleźć odpowiedni ośrodek, w którym takie badania są wykonywane - proszę spojrzeć na stronę http://www.magodent.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=60).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×